’13 yıldır MR randevu sistemi bile düzenlenemedi’

CHP İzmir milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, “13 yılda bir randevu sistemini bile düzeltemediler. Vatandaşlarda artık sabır kalmadı” dedi.

CHP İzmir milletvekili Prof. Dr. Hülya Güven, “13 yılda bir randevu sistemini bile düzeltemediler. Vatandaşlarda artık sabır kalmadı” dedi.

www.haberhurriyeti.com / SİYASET
Pek çok hastanın ileri tarihlere verilen MR randevularından dolayı mağdur olması konusunu Meclis’e taşıyan ve konuyla ilgili soru önergesi veren CHP İzmir Milletvekili ve 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Hülya Güven, verilen cevapta, randevu sistemi ile ilgili iyileştirmelerin yapıldığının yansıtıldığını belirterek, “13 yılda bir randevu sistemini bile düzeltemediler. Vatandaşlarda artık sabır kalmadı” dedi.

BAKANLIĞA GÖRE SÜRE 13 GÜN…

CHP’li Güven, kendisine iletilen şikayetleri de değerlendirerek Sağlık Bakanının yanıtlaması istemiyle, “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı olan hastanelerde ileri tarihli Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) randevu verilmesinin sebebi nedir?” sorusunu sordu. Güven, verilen cevapta MR için randevu süresinin tetkikin istendiği günden itibaren en geç 10 iş günü, sonuç verme süresinin ise tetkikin yapıldığı gün hariç 3 iş günü olduğunun belirtildiğini, ancak gerçekte ise hiç de belirtildiği gibi kısa süre içinde randevu verilmediğini söyledi.

ARTIK SABIR KALMADI

Hülya Güven, hizmet alımı yapılarak sorunun çözülmesinin düşünülüp düşünülmediğine ilişkin sorusuna ise ‘en uygun tasarruflu yöntemi tercih ettikleri’ cevabının verildiğini aktardı. Güven cevapla ilgili şunları paylaştı: “Randevu sürelerinin yakından takibi için tesislerin bağlı olduğu birliklerde temas noktaları kurularak iyileştirme çalışmaları yapıldığı belirtilmiş, görüntüleme hizmetlerine ait randevu ve sonuç verme süreleri tablosu verilmiştir. İnsanların randevu beklemeye artık sabrı kalmadı ama Bakanlık hala düzenleme yapıldığını söylüyor. Hastanelerin nasıl bir sistem ile çalıştığını bilmiyor. Böylece Bakanlığın kontrol mekanizmalarını hala kuramamış olduğu ortaya çıktı. Vatandaşa değil verilen rakamlara inanıyorlar.13 yılda sağlık sisteminin getirildiği nokta ortada.”

24 Mart 2015 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019 yılının en iyi dizisi sizce hangisiydi?