Karabağlar yeni kent konseyi başkanını seçti

Sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakan Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı’nın yerine yeni başkan Seniye Nazik Işık oldu.

Sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakan Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Adnan Oğuz Akyarlı’nın yerine yeni başkan Seniye Nazik Işık oldu.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin yanı sıra muhtarlar ve meclis üyelerinin de katıldığı seçime Seniye Nazik Işık tek aday olarak girdi. Konseyin yeni yürütme kurulu üyeleri de belirlendi.

Son dönemde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle görevini bırakma kararı alan Prof.Dr.Adnan Oğuz Akyarlı, birlikte görev yaptığı kent konseyi meclis ve yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun, “sivil toplum ilişkisi ve belediye ilişkisi kent konseyi üzerinden gidecektir” diyerek kendilerine yetki devri yaptığını hatırlatan Akyarlı, “ Bu bize verilen değerdir. Ben Başkan’ımıza verdiği her destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Karabağlar’a gönülden bağlıyım, bir görev verildiğinde yardımcı olacağımdan hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

HERKESİN GÖRÜŞ VE ÖNERİSİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Gerçekleşen seçim öncesi konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise görevinden ayrılan Akyarlı ve yönetimine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Kent konseylerinin siyaset yapılacak yerler olmadığını belirten Başkan Selvitopu, kent konseyinin amacının toplumla bütünleşmek olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Kent konseylerinin hedefi, kentte herkesi kucaklayan bir yapıyı ortaya çıkartmaktır. Önümüzdeki süreçte kent konseyinin hedefi , Karabağlar’da yaşayan 480 bin nüfusa ulaşabilmektir. Siyasi düşüncelerine bakmadan herkesi buraya çağırıyoruz. Biz toplumla bütünleşmek istiyoruz, hangi siyasi ve etnik köken olursa olsun birlikte olmalıyız. Dar anlayışla çalışmamalıyız aksi durumda topluma fayda yerine zarar veririz. Buna kimsenin hakkı yok. Yönetime katılımcı anlayışla 480 bin nüfusun görüş ve önerilerini katmamız gerekir. Bunu başarabilirsek çok önemli adımlar atmış oluruz.”

YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından Divan Başkanlığını Avukat Mehmet Türkbay’ın yaptığı seçimlere tek aday olarak giren Seniye Nazik Işık Karabağlar Kent Konseyi’nin ilk kadın başkanı oldu. Kapalı usul yapılan oylama sonunda ise yürütme kuruluna Servinaz Ömür, Mürvet Engin, Rıza Ercan, Gülser Geyik, İlyas Aydınalp, Laçin Ergün, Nurdan Erdemir, Ayla Karadeniz, Hülya Güven, Kamuran Mut ve Ramazan Suna seçildi.

EMEK DEĞERLİDİR

Karabağlar Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Seniye Nazik Işık kendisine destek olan herkese teşekkür etti. “Emek değerlidir” denen bir anlayıştan geldiğini hatırlatan Işık “Eşitlik, özgürlük, adalet ve dayanışma diyen bir sosyal demokrat anlayışla 14 yaşından beri sivil toplum örgütlerinde çalışarak bu günlere geldim. Önemli olan benim kimliğimden çok yapacaklarımızdır. Birlikte çalışmaya açığız ve herkesin kent konseyine katkı koymasını arzu ediyorum” dedi.

SENİYE NAZİK IŞIK KİMDİR?

Ankara Üniversitesi ve Londra Üniversitesi’nde yüksek lisans dereceleri bulunan ve çeşitli üniversitelerde akademisyenlik gibi görevlerde bulunan Seniye Nazik Işık, İzmir doğumlu. Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler projeleri de dahil olmak üzere çok sayıda sosyal projelere danışmanlık yapan ve Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Işık, 2 çocuk annesidir.

23 Ağustos 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi