Mordoğan’da ‘Denizle Buluşma Şenliği’

Mordoğan’da düzenlenen “Denizle Buluşma Şenliği”ne katılan Başkan Kocaoğlu ve İzmir milletvekilleri, denize anaç trança ve granyozlarla birlikte 10 bin yavru çipura ve levrek bıraktı.

Mordoğan’da düzenlenen “Denizle Buluşma Şenliği”ne katılan Başkan Kocaoğlu ve İzmir milletvekilleri, denize anaç trança ve granyozlarla birlikte 10 bin yavru çipura ve levrek bıraktı. Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Denizden aldığımızı denize veriyoruz” diye konuştu.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karaburun Belediyesi işbirliği ile 21 – 24 Mayıs tarihleri arasında bu yıl 11.’si düzenlenen “Denizle Buluşma Şenliği” Mordoğan’da renkli görüntülere sahne oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaooğlu, İzmir milletvekilleri Prof. Dr. Hülya Güven ve Alaattin Yüksel, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın da yer aldığı açılış töreninde iskeleden denize anaç trança ve granyozlarla 10 bin yavru çipura ve levrek bırakıldı.

“Denizden aldığımızı denize veriyoruz” sloganıyla nesli tükenmekte olan balık türlerini yaşatmak istediklerini belirten Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şenliğin amacının turizm sezonu öncesi esnafa ve bölgeye canlılık getirmek olduğunu söyledi. Şenliğe katkılarından ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür eden Çakır, “Karaburun ve Mordoğan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandığında Büyükşehir’den beklentimiz büyüktü. Gerçekten de öyle oldu. Başkanımız sağ olsun, hızla yatırım alıyoruz” dedi.

Şenliğin Karaburun ve İzmir’in kalkınmasında bir kaldıraç olması dileğinde bulunan Başkan Kocaoğlu ise alt yapı projelerini tamamladıkları Mordoğan’a arıtma ve kanal yapmak için ihaleye çıkacaklarını, Karaburun arıtma tesisi için de yer arayışlarının sürdüğünü söyledi.

BU NE KISKANÇLIKTIR?

Şenlik açılış töreninde kısa bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Başkan Kocaoğlu şunları söyledi:

“İzmir yaşama, denize, güneşe, doğaya, toprağa, altın madenine bakışıyla farklı, aydın bir kent. İzmir farklı, dolayısıyla biz de farklıyız. Bizi kendi içlerine alamayanlar, bizi kendi arka bahçeleri yapamayanlar, gelip seçimden seçime şirin görünmeye çalışıyorlar. ‘Ne olursa yaparız’ diyorlar. Ama geçmişe bakalım. İzmir’e bir tanesi geldi ‘faşist’ bir tanesi geldi ‘itikatı zayıf’, bir tanesi de ‘gavur İzmir demedim ima ettim’ ve en son da bir milletvekili gelip ‘İzmirliler haşhaşi’ dedi. Böylece içindekini, İzmir hakkındaki düşüncesini itiraf etmiş. İzmir’e bu ne kindir, bu ne nefrettir? İzmir’i bu ne kıskanmaktır? Kıskançlıkla nefret arasında bu ne gidip gelmektir? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, İzmir hakkında ne türlü söz söylenirse, bunun cevabını vermek benim görevimdir. Çünkü sadece yol, arıtma, metro, vapur, tramvay için beni belediye başkanı yapmadınız. ‘Bu kentin hakkını, bu kentin davasını, bu kentin insanın duygu ve düşüncesini, felsefesini koru’ diye yaptınız. Biz de bu görevi yapmaya çalışıyoruz.”

24 Mayıs 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi