Süt fiyatları üreticiyi üzdü

Aksaray’da tarım ve hayvancılığın son derece önemli gelişme sağladığını belirten Bekir Kayan, şöyle konuştu’ “Hayvancılığımız önceki yıllara göre yüzde 90’lık bir artış gösterdi. Biz, 2008 ile 2010 yıllarında yaşadığımız hayvancılık krizlerini yeniden yaşamak istemiyoruz. 4-5 yıldır hayvancılığımızda bir istikrar vardı. Sektörümüzde süt fiyatları çok güzeldi. Şu an süt fiyatlarımız geri çekmeye başladı. Bunun 7 Haziran’da …

Aksaray’da tarım ve hayvancılığın son derece önemli gelişme sağladığını belirten Bekir Kayan, şöyle konuştu’ “Hayvancılığımız önceki yıllara göre yüzde 90’lık bir artış gösterdi. Biz, 2008 ile 2010 yıllarında yaşadığımız hayvancılık krizlerini yeniden yaşamak istemiyoruz. 4-5 yıldır hayvancılığımızda bir istikrar vardı. Sektörümüzde süt fiyatları çok güzeldi. Şu an süt fiyatlarımız geri çekmeye başladı. Bunun 7 Haziran’da hükümetin kurulamamasından kaynaklandığını düşünüyorum. 1 Kasım’dan sonra hükümetimiz kuruldu, inşallah bundan sonra gerekli tedbirleri alacaklar. 7 Haziran’daki kaosu bizim hayvancılık ve süt sektörüne büyük etki ve yankı yaptı. Örneğin Avrupa’ya süt tozu ve mamulleri ihraç etmemiz çok azaldı. Bizim en çok süt ve süt ürünlerini ihraç ettiğimiz ülkeler Arap ve Doğu ülkeleriydi. Tabi oralarda çıkan iç savaş neticesinde bizim satışlarımız azaldı, şimdi sütlerimiz de yığılma meydana gelerek süt fiyatlarımız geri çekildi. İnşallah bu sorunu devletimizin çözeceğini düşünüyorum. İnşallah önümüzde güzel günler var.”

YASİN CAN

24 Kasım 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019 yılının en iyi dizisi sizce hangisiydi?