İzmir ve ABD’den Kansere Karşı Güç Birliği

Kent Onkoloji Merkezi, Dünyanın en önemli kanser tedavi merkezlerinden biri olan ABD'deki Houston MethodistHospital’in (HMH) ile işbirliği anlaşması yaptı.

Kent Onkoloji Merkezi, iş birliği anlaşması yaparak hastalarına Dünyanın en önemli kanser tedavi merkezlerinden biri olan ABD’deki Houston MethodistHospital’in (HMH) kapılarını açtı. Tümör konseyleri tarafından hastaların tanı ve tedavilerine ilişkin tüm veriler iletiliyor, ikinci görüş alınıyor. Kent Sağlık Grubu CEO’su Dr. Ruşen Yıldırım, “Bu işbirliğimizin amacı hastalarımıza dünyada uygulanan en yeni tedavi yöntemlerini sunmak, yurt dışına gitmeye gerek kalmadan tanı ve tedavilerine ilişkin ikinci görüş alma olanağı sağlamak” dedi.

Hastalara çeşitli yenilikler sunulurken, Medikal Onkoloji (kemoterapiler), Radyasyon Onkolojisi (ışın tedavileri), Nükleer Tıp (PET CT, radyoizotop tanı ve tedavileri) ve Onkolojik Cerrahi hizmetlerinin tek çatı altında veriliyor.

Dr. Yıldırım, bu yeniliklerden bir kaçını “tümör konseyleri, bütüncül yaklaşım ve ikinci görüş” olarak sıraladı. Çeşitli branşlardan uzmanların bir araya gelerek oluşturduğu “Tümör konsey”leriyle hastaların tedavi programlarının planlandığını belirtti. Yıldırım, hastalara sunulan en önemli hizmetlerden birinin tümör konseyleri olduğunu vurgularken, “Her hastanın genel durumu, tümörün cinsi, eşlik eden başka hastalığı, aile, hastalık öyküsü gibi tüm bilgiler tümör konseylerimizde değerlendirilerek, tedavi seçenekleri belirlenip hastalara sunuluyor, kişiye özel tedavi programı ortaya çıkarılıyor”dedi. Ayrıca, Türkiye’nin herhangi bir hastanesinde tedavi gören hastalara HMH tümör konseylerinden ‘ikinci görüş” alma olanağı da sağlanıyor. Hastaya ait tüm verilerin HMH’e gönderildiğini ifade eden Yıldırım, oradaki tümör konseyleri tarafından verilerin incelenerek, hastaya uzun bir değerlendirme ve öneri raporu sunulduğunu dile getirdi. Hastanın HMH’e gitme talebi olursa, zorlu prosedürlerle uğraşmasına gerek kalmadan orada tedavi görmesi sağlanıyor.

15 Şubat 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?