‘BURAYA KADAR’ DEDİ

Koocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday olmayacağını açıkladı.

İzmir’de 15 yıl Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak görev yapan Aziz Kocaoğlu, Adnan Saygın Sanat Merkezi’nde kararını açıkladı. Kocaoğlu konuşmasına 15 yıllık görev sürecinde neler yaptıklarını anllattı. İzmir Modeli olarak hayata koydukları vizyonu anlatan Kocaoğlu konuşmasının sonunda, ” Aslında bunu geçen seçimlerde düşünmüştüm ama Sayın Binali Yıldırım faktörü etkili odu.Aday olmama kararımı açıklıyorum” dedi.Siyasi yaşamını da sonlandırdığını belirten Kocaoğlu, “Kimseye kırgın değilim” diyerek veda etti.

Aziz Kocaoğlu partideki imza tartışmalarında tutunduğu tavır hakkında da konuştu. Başkan Kocaoğlu, ” O gün ne düşünüyorsam Aynı noktadayım değişimde ısrarcıyım. Kimsenin adamı olmadım. sözlerimin arkasına bir şey gizlemedim. Önce devlet sonra partim için çalıştım. Böyle geldim böyle gideceğim.” Kocaoğlu kendisinden sonraki adayın kim olacağı noktasında tavsiyesinin olabileceğini söyledi.Kocaoğlu, ” Tarlada izi olmayanın harmanda sözü olmaz” dedi.

Kocaoğlu, değişimde ısrarcı olduğunu ifade ettiği konuşmasında özetle şu ifadelere yer verdi:

‘Biliyorsunuz 24 Haziran seçimlerinde kısa bir süre sonra CHP Genel Merkezi’ne yönelik değişim çağrısı yapmıştım. Acil bir değişimin zorunlu hale geldiğini söyleyip kamuoyu ve parti tabanının talebinin de bu doğrultuda olduğunu hatırlatarak, söz konusu değişimin genel başkan ölçüsünde değişmesi partimize güç katacaktır demiştim. Parti yönetimden fırtınalara yol açan bu açıklamamın, açık ve anlaşılır olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugün sizlerin huzurunda bir kez daha altını çizmek istiyorum ki bir o açıklamayı yaptığım gün ne düşünüyorsam bugün de aynı şeyi düşünüyorum.

Yine aynı noktadayım, değişimde ısrarcıyım. Değişimin tehdit değil fırsat olarak görülmesi kanaatindeyim. Benim kişilerle problemim yok sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir. Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım, sözlerim arkasında başka şeyler gizlemedim. Ne düşündüysem onu yaptım ne yaptıysam arkasında durdum. Her zaman önce devletim sonra partim için çalıştım. Böyle geldim böyle gideceğim.

Gizli hesapları olmayan çıkar peşinde koşmayan partimin menfaatlerini her türlü kişisel çıkarım üzerinde tutarım. Bunun aksi tavır içinde olanlarla gücümün yettiğince ve sonuna kadar mücadele etmeyi görev bilirim. Yarının aydınlık geleceği dedim ya ben buna samimi olarak söylüyorum; 14, 5 yıldır yoğun bir çalışma temposu içindeydim İzmirliler için çalışmaya konsantre olmuştum. Samimiyetle elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım.

İzmirliler beni 3 dönem boyunca belediye başkanı olarak seçti. 150 yıllık belediyecilik tarihinde en uzun süre başkan olarak yer almak ben ve ailem için gururların en büyüğüdür. Bugün 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olmama kararı aldım. Aslında bunu geçen seçimlerde düşünmüştüm ama Sayın Binali Yıldırım faktörü etkili odu.”

01 Ekim 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?