İZULAŞ sorunu devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, acaba İzmirliye böyle bir sorunu yaşatmayı neden ve niçin uygun görüyor? Çok sayıda şikayet başvurusu olmasına karşın neden duyarlı davranmıyor?..

İZULAŞ’ın sonuçlarını ön görmeden, danışmadan, araştırmadan Bornova Evka-3 Mahallesi 119/19 sokaktaki garaj giriş ve çıkışını, 119/18 sokağa alarak yerleşim yeri olan bölgeyi ve özellikle de ”121 Sokakta oturanları” büyük bir EKZOZ ve GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ içinde bıraktığını ‘İZULAŞ’IN DUYARSIZLIĞI’ ve ‘İZULAŞ’IN SORUMSUZ DAVRANIŞI’ başlıklı yazılarımla dile getirmiştim.

Bununla da kalmayarak aynı yazılarımı, daha yaygın duyurum olabilmesi amacıyla Ege’deki diğer bir saygın internet gazetesine gönderdim.

İzmir Büyükşehir Hemşehri Hizmetleri e- mailini kullanarak ‘3’ kez İzulaş Genel Müdürlüğüne ’47’ konut adına şikayette bulundum.

Yetkililerin 8.09.2015 tarihindeki yanıtlarında soruna küçük bir yaklaşımları oldu.

”Araçları, gece saat: 24.00’den sonra garaja girişlerini daha önceki eski kapılarından yapacaktı!..”

Bu yaklaşım, biz vatandaşları tatmin eden yeterli bir çözüm ve önlem olmaktan çok uzak olmasına karşın, duyarlı davranıp bir girişimde bulundukları için kendilerine teşekkür ederiz.

Ancak! Sorun halen devam ediyor. Şöyle ki;

1. Yeni uygulamaları kapsamında çok erken saat olan yaklaşık (5.45’den) itibaren ard arda çok sesli olarak çıkış yapan araçlarının da

ACİLEN 121 Sokaktan kaldırılması gerekiyor.

2. İzulaş’ın bu yeni uygulamasının vatandaşa getirdiği ekzoz ve gürültü kirliliği yanı sıra oluşturduğu bir diğer çok önemli sorun da; yakındaki parkın ışıklarını geçişleri görülmesin diyerek söndürdükleri (?) için park adeta geceleri kontrolsüz ve çevre sakinleri için çok tehlikeli bir yer durumuna getirilmiş oldu.

SONUÇ OLARAK;

* İzmir Büyükşehir Belediyesi, acaba İzmirliye böyle bir sorunu yaşatmayı neden ve niçin uygun görüyor? Çok sayıda şikayet başvurusu olmasına karşın neden duyarlı davranmıyor?..

* Araçları için garaj sorunu yaşanıyorsa, kurulu düzeni bozmak yerine, Evka-3 mahallesinde ”4.Sanayi alanında” sayısız bomboş arazi varken niçin yeni yapılanmasını orada yapmıyor?..

Büyükşehir Belediyesinin İzmirliyi adeta cezalandıran bu uygulamayı en kısa zamanda TAMAMEN kaldırmasını istiyor ve bekliyoruz…

Prof. Dr. Esin Emin Üstün

14 Eylül 2015 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?