Ödemiş’teki karalama kampanyasına tepki

Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, son günlerde Ödemiş Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarını hedef alan bir karalama kampanyası başlatıldığını belirterek, "Her zaman yanında olduğumuz sağlık çalışanlarımız hakkındaki paylaşımlar devam ederse, o kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, son günlerde Ödemiş Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarını hedef alan bir karalama kampanyası başlatıldığını belirterek, “Her zaman yanında olduğumuz sağlık çalışanlarımız hakkındaki paylaşımlar devam ederse, o kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sendika yöneticileri ve sağlık personelleri, Ödemiş Devlet Hastanesi bahçesinde basın açıklaması düzenledi. Sağlık çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının mücadelesini verdikleri, ağır şartlar altında çalıştıklarını belirten Özdemir, son günlerde Ödemiş Devlet Hastanesindeki sağlık çalışanlarını hedef alan bir karalama kampanyası başlatıldığını söyledi. Özdemir, “Tüm bunlar yetmezmiş gibi, son zamanlarda Ödemiş Devlet hastanesini ve sağlık çalışanlarını hedef alan karalayıcı, küçük düşürücü söylemler sanal alem olarak bildiğimiz sosyal medyada isimlerini gizleyerek klavye kahramanlığına soyunan kişiler tarafından son derece haksız bir şekilde karalama kampanyasına dönüştürülmek istenmektedir. Sağlık personeli ve sağlık kuruluşunu hedef alan, hakaret ve şiddet içerikli ve hedef gösterici paylaşım ve haberler olduğu tespit edilmiştir. Sağlık alanında yaşanan şiddeti artırıcı nitelikte, sağlık personeline yönelik tehdit, hakaret ve şiddet içerikli yayın ve söylemler sosyal medya da olsa açıkça suç niteliği taşımaktadır. Sosyal medya üzerinden malum şahıslar tarafından sağlık çalışanlarına sanal şiddet uygulayan kişiler de bilsinler ki bu söylemler şiddeti körüklemelerine sebep olmaktadır. Hukuka aykırı gerçekleşen bu saldırıların karşısında olduğumuzu belirtiyoruz ve tüm sağlık çalışanlarına şiddeti özendiren bu tür saldırılara karşı bir kez daha bu art niyetli kişileri uyarıyoruz. Bu kişilerin yapmış olduğu paylaşımlar elimizde bulunmaktadır ve devam edilmesi halinde haklarında suç duyurusunda bulunulacağını da buradan ifade etmek istiyoruz’ dedi.

11 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?