YUNUS OLMAK’ budur işte

FİFA Hakemi Yıldırım, öğrencisi Özge Kanbay'ın adını yaşatmak için öyle bir çabalıyor ki...

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Halil İbrahim’ce aç yüreğini,

Yunus ol cömertçe saç yüreğini,Aşkı bilmiyorsa geç yüreğini,Yarından bugüne, ezele selam,Sevgiye, dostluğa, güzele selam / Bestami Yazgan***İnsan olmanın, insan kalabilmenin bile çok zor olduğu bu devirde.Yunus olmak, takdire şayan bir durum.İsminin hakkını vermek de böyle bir şey.Mesela bakınız benim adım Metin. Allah’ın 99 adından biri, Esma-ül Hüsna.Metin ne demek, peki.Kendinden emin, dayanıklı.Öyle miyim bilemiyorum ama, olma gibi bir gayretim var, en azından.Şükürler olsun.Yunus Yıldırım da öyle.Eski(meyen) FİFA Kokartlı Hakem Yunus Yıldırım.Şimdi dernek yöneticisi, gözlemci, yarının MHK Üyesi veya Başkanı.
Yakışır.Yunus kardeşim isminin hakkını verenlerden.İnsanı sever, sayar.İyilik yapar, belli etmez.Reklam için uğraşmaz.FİFA olmak ayrı şey, adam olmak çok ayrı.İnsan kalabilmek de öyle.Üzülür, yapmacık hareketler yapmaz.Yunus’tur O’nun adı, gönlü zengin.Çağın illet hastalığı yüzünden kaybettik Manisalı Özge Kanbay’ımızı.Yunus Yıldırım’ın hem okuldan öğrencisi, hem de hakemlikten.Çok destek verdi, FİFA olacak hakemdi Özge.Hastalandı, ilgilendi ön plana çıkmadan. İzmir’de hakem derneği turnuva düzenledi.Çıktı sahaya top oynadı.Manisa’dan İzmir’e geldi.Saruhanlı Belediyesi Özge Kanbay anısına turnuva düzenledi.İzmir’den Manisa’ya döndü.Salonda voleybol oynadı.Sahada var, salonda var, iyilikte var, güzellikte var.Tıpkı Yunus gibi.Çok yaşa isminle yaşa…

www.haberhürriyeti.com / Metin AYDINOĞLU

NOT;

Yetkili mercii değilim, teşekkür mercii değilim ama, emek veren herkese, değerli kardeşim Yunus Yıldırım’a, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e, dürüst insan sevgili hocam Yusuf Ertem’e şükranlarımı sunuyorum, iyi ki varsınız, iyilik, bulaşıcıdır, umarım bulaşır, yapışır kalır.

Yunus Yıldırım Zeki Bilgin

Özge Kanbay

Özge Kanbay, arkadaşlarıyla böyle selfi yapmıştı. Şimdi bu mutluluk fotoğraf bir anı olarak kaldı.

Zeki-Bilgin-Mürüvvet-Kanbay

28 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?