Mazhar Zorlu Anıldı

Mazhar Zorlu Holding’in kurucusu ve iş dünyasının duayenlerinden Mazhar Zorlu, vefatının 20. yıldönümünde anıldı. 

Mazhar Zorlu Anıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Duayen iş insanı vefatının 20. yıldönümünde saygı ve özlemle anıldı

Mazhar Zorlu Anıldı

MAZHAR ZORLU

ESERLERİYLE YAŞAYOR

Eğitime ve spora verdiği katkılarla gönüllere taht kuran Mazhar Zorlu’yu anma etkinliklerinde, yardımsever iş insanının örnek yaşamından kesitler gündeme geldi

Yaşamı boyunca çalışmaktan, üretmekten vazgeçmeyen, iş dünyasında elde ettiği başarıları, eğitime, spora verdiği katkılarla taçlandıran, Mazhar Zorlu Holding’in kurucusu duayen iş insanı Mazhar Zorlu vefatının 20. yıldönümünde saygı ve özlemle anıldı.

İzmir Hacılarkırı Mezarlığı’ndaki kabri başında törenle anılan Mazhar Zorlu için, yıllarca ikamet ettiği Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde ve kurucusu olduğu Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mazhar Zorlu Holding binasında lokma döküldü. Türkiye’nin mesleki anlamda ilk uzman ve proje okulu olan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki etkinlikte, öğrenci ve öğretmenler, okulun kurucusu Zorlu’yu saygı ve sevgiyle andı. Mazhar Zorlu MTAL’nin gençleri iş hayatına hazırlayan çok önemli bir eğitim kurumu olduğunu vurgulayan öğretmenler, bu okulu Türk eğitimine armağan eden merhum Mazhar Zorlu’yu minnetle andıklarını söyledi.

EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERDİ

Mazhar Zorlu Holding’de düzenlenen anma töreninde ise yine merhum Mazhar Zorlu’nun eğitime verdiği önem ve katkılara vurgu yapıldı. Mazhar Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, bir inşaat şirketinde puantörlükle başlayıp, büyük markalar yaratan duayen iş insanı Mazhar Zorlu’nun, etkileyici yaşam öyküsünü anlattı. Dedesinin, Türk Eğitim hayatına kazandırdığı okulun, aileleri için gurur kaynağı olduğunu söyleyen Sibel Zorlu, merhum Mazhar Zorlu’nun, kurulduğundan bu yana ulusal ve uluslararası anlamda sayısız başarılara imza atan okul için “Benim en değerli eserim” dediğinin altını çizdi.

16 May 2024 - 22:23 İzmir- Gündem