İYİ Parti Grup Başkanvekili Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu istifa Etti

İYİ Parti'de  TBMM Grup Başkanlığı görevinde de bulunan 27. dönem Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, partisinden istifa ettiğini açıkladı. 

Büyütmek için resme tıklayın

Mustafa Turan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

İYİ Parti eski TBMM Grup Başkanı ve 27. dönem Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu istifa Etti

Tatlıoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

“İYİ Parti’nin kuruluş ve parlamentoya taşınma süreci, milletimizin demokrasi arzusunun parlak bir yansımasıdır. Demokratik siyasi birikimimize ciddi bir katkıda bulunulmuş, çok ayrıcalıklı bir not düşülmüştür. En başından itibaren ülkesi için bir umut inşa etmek, yeni bir hikaye yazmak amacıyla ileriye çıkmış cesur insanları saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Gelinen noktanın önümüzdeki zaman diliminde daha doğru yorumlanacağını düşünüyorum. İlk günden itibaren onurla yer aldığım, heyecanla hizmet ettiğim bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum. Bu nedenle İYİ Parti mensubiyetimi sonlandırıyorum. (Kongre hassasiyeti nedeniyle ertelenmiş bir karardır). Devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu vesileyle, başta Kurucu Genel Başkan olmak üzere, ayrılan veya devam eden, birlikte yürüdüğümüz, birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ekli Dosyalar

14 May 2024 - 00:19 - Siyaset