Türk Vatandaşından 'Milliyet Farkı' Ücretine İnceleme

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANTALYA Antalya'da rezervasyon yaptıran Türk vatandaşından "milliyet farkı ücreti" tahsil ettiği belirtil...

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANTALYA

Antalya'da rezervasyon yaptıran Türk vatandaşından "milliyet farkı ücreti" tahsil ettiği belirtilen otel ile ilgili bakanlık incelemesi başlatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Antalya'da bir otelde yasanan ve sosyal medyaya da yansıyan otel rezervasyonuna yönelik olarak bakanlığımızca otelden resmi savunması istenmiş ve yapılacak denetim için kontrolör görevlendirilmiştir. Otelde yapılacak denetim ve incelemenin ardından yasal mevzuat gereği gerekli cezai işlem uygulanacaktır."

Ümit Özdağ'dan tepki ve eylem çağrısı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda konuya ilişkin haberi de ekleyerek, duruma tepki göstermişti. 

Özdağ, paylaşımında "İnanılır gibi değil. Antalya Lara'daki Limak Holding'e ait otelde konaklamak isteyen Çağlayan Aşkın'dan Türk vatandaşı olduğu için 120 euro 'milliyet farkı ücreti' tahsil edildi" ifadesine yer vermişti. 

Özdağ, sonraki paylaşımında da otel önünde eylem çağrısında bulunarak şunları yazdı:

"Bu şirket ile ilgili Türk halkına düşmanlıktan dolayı savcılar soruşturma başlatmalı. Limak, yatacak yerin yok senin. Parayı Türk halkından kazanıyorsun, Türk halkına kendi ülkesinde 2. Sınıf insan muamelesi yapıyorsun.  Zafer Partisi Antalya il başkanlığı bu otelin önünden protesto gösterisi yapın ve halkı protestoya katılmaya davet edin."

29 Nis 2024 - 03:16 - Turizm