Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi

Sus(a)madıklarımdan sonra Nar Mevsimi kitabıyla okuyucunun karşısına çıkan deneyimli ceza avukatı Çiler Nazife Koşar, 21 Nisan 2024 pazar günü İzmir Kitap Fuarı’ndaki Yakın Kitapevi Standı'nda imza gününe katıldı. Uzun süredir çok okunan kitaplar listesinde birinci sırada olan Nar Mevsimi yine büyük ilgi gördü ve stanttaki tüm kitaplar satıldı.

Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi
Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Son kitabı Nar Mevsimi ile uzun süredir çok okunan kitaplar listesinde birinci sırada olan deneyimli ceza avukatı Çiler Nazife Koşar, 21 Nisan 2024 pazar günü gerçekleşen imza günüyle İzmir Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle bir araya geldi.

Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi

Çok sayıda okurunun yanı sıra, avukat, hakim ve savcı meslektaşları da yazarı yalnız bırakmadı. Kitapları imzalamadan önce okuyucularıyla tek tek ilgilenen Çiler Nazife Koşar, imza gününe yoğun ilgi gösteren sevenleriyle bol bol sohbet etti. Standaki tüm kitapları biten ve Yakın Kitapevi'nden takviye getirilen Yazar Çiler Nazife Koşar, Nar Mevsimi'nin sıradan hikayelerden oluşmadığını söyledi.

Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi

Kitap Hakkında bilgiler veren Yazar Koşar, "Çocukluğum Ege’de iki katlı, önü sofalı, kapısı yeşil boyalı, bağlı, bostanlı, masal gibi bahçeli bir evde geçti. Evimizin bahçesinde altın sarısı renkleriyle gülen ayvalar, şifa kaynağı dutlar, dert ortağım ahlatlar, Ege’nin bal incirleri, tepesine tırmanıp sularını üstüme akıta akıta yediğim yemyeşil can erikleri ve güneşi eme eme sararan bereketli asmalar, salkım saçak arzı endam ederlerdi. Zeytinyağlı ev sabunu kokan odamın demirlerinden sarkan iplerde biber ve patlıcanların kuruduğu, pervazında ebruli sardunyaların durduğu geniş penceresinin önünde, kocaman bir nar ağacı vardı ki tıpkı hayatın zorlukları, dertleri, tasaları gibiydi gövdesi.Dinginliğe, beklemeye, sabretmeye, yetinmeye, her şeyin daha güzel olacağı bir zamanın geleceğine inanmaya teşne bir nar masalı aslında hayat. Bazen durgun bazen fırtınalı. Yazarın sözcüklerle hikayesi de böyle. Ne yazayım, nasıl yazayım sorularıyla dökülmüyor düşünceler ak kağıdın koynuna. Elinizde tuttuğunuz kitap sıradan hikayelerden oluşmuyor. Hayata tutulan ışık, açılan pencere, uzatılan el var satır aralarında. İşte bu nedenle ‘Nar Mevsimi’ dedim adına, tam da nar mevsiminde sizlerle buluşsun istedim. Ben sizleri yazdım. Sizler de her satırda beni okuyacaksınız. Başka bir mevsimde yeniden buluşmak umuduyla." dedi.

Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi
Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi
Nar Mevsimi'ne Büyük İlgi

22 Nis 2024 - 22:25 İzmir/ Konak- Kültür Sanat