"Tembel Avrat" Ve Mest Eden Geceler

Çeşme Belediyesi Alaçatı'da 13. Ot Festivali düzenledi. Tabiatından koynundan fırlayan otlar tanıtılırken, başta Tembel Avrat Otu'ndan yapılan yemekler ve börekler damakları çatlattı. Karnı doyanların aklı bu kez akşamları düzenlenen dev müzik eğlence programlarındaydı. Şu sıralar belediye borçlarının çarşaf çarşaf afişe edilmesini ve israfı tartışan vatandaşlar, "Yiyelim içelim hesabı belediye ödesin" durumları dedi.

"Tembel Avrat" Ve Mest Eden Geceler
"Tembel Avrat" Ve Mest Eden Geceler
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Çeşme Belediyesi Alaçatı'da 13. Ot Festivali düzenledi. Tabiatından koynundan fırlayan otlar tanıtılırken, başta Tembel Avrat Otu'ndan yapılan yemekler ve börekler damakları çatlattı. Karnı doyanların aklı bu kez akşamları düzenlenen dev müzik eğlence programlarındaydı. Şu sıralar belediye borçlarının çarşaf çarşaf afişe edilmesini ve israfı tartışan vatandaşlar, "Yiyelim içelim hesabı belediye ödesin. Otlar bahane, eğlence şahane" dedi ve 13. Alaçatı Ot Festivali'nin kaça mal olduğunu merak etti.

Alaçatı Ot Festivali nedeniyle, 18 Nisan Perşembe günü Ayhan SİCİMOĞLU& Latin All Stars, 19 Nisan Cuma Günü EDİS, 20 Nisan Cumartesi Günü Mor ve Ötesi konser verdi.  

*** 

Çeşme Belediyesi'nin "Mor ve Ötesi Alaçatı’yı mest etti" haberi şöyle:

 

13. Alaçatı Ot Festivali’nin üçüncü gününde sahne alan Mor ve Ötesi, müthiş bir performans sergileyerek izleyenleri mest etti. Sevilen şarkılarını seslendiren Mor ve Ötesi’ne konser alanını dolduran binlerce vatandaş eşlik etti. 

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl “Öz’e Dönüş konseptiyle ilklere imza atılan 13. Alaçatı Ot Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor. “Şevketi Bostan” temasıyla düzenlenen festivalin üçüncü gününde rock müziğin sevilen gruplarından Mor ve Ötesi sahne aldı. Mor ve Ötesi gecede söylediği şarkılarla Çeşmeli vatandaşların yanı sıra çevre illerden gelen hayranlarına adeta müzik ziyafeti yaşattı. 

Konserde Mor ve Ötesi ile birlikte vatandaşlarla selfie çektiren Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, “13. Alaçatı Ot Festivali bu akşam yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kuran rock müzik grubumuz Mor ve Ötesi’ni ağırladı. Alaçatı Ot Festivali’nin her yaş grubuna hitap etmesi beni gururlandırıyor. Hep birlikte konserin tadını çıkararak keyifli bir akşam geçirdik. Grubumuza bize yaşattığı eşsiz saatler için teşekkür ediyorum” dedi. 

Festival birbirinden güzel etkinliklerle devam ediyor

Şevketi bostan, acı ot, kuzukulağı, arapsaçı, ebegümeci, radika, deniz börülcesi, tembel avrat otu, kuşkonmaz, biberiye otu gibi çok sayıda bitkinin yanı sıra otlu yemekler ve el işi ürünleri de sunulduğu festivalin üçüncü gününde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Şefler Meydanı’nda Özlem Mekik & Hazer Armani, Semen Öner, Safanur Bol Yürekli “Şevketi Bostanlı Lezzetler” etkinliği gerçekleştirdi. Edebiyat Buluşmaları kapsamında Aylin Balboa, Barış İnce, Nebil Özgentürk söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Ayfer Tan, Dr. Menşure Öner  ve Dr. Tamer Güvenir de Festival teması Şevketi Bostan, Ege ve İzmir’in Ot Kültürü ve Ot Yemekleri konulu sohbetler gerçekleştirdi. Festival kapsamında eş zamanlı kurulan sahnelerde sokak müzisyenleri festival coşkusunu vatandaşlarla birlikte yaşadı. 

 

 

--

21 Nis 2024 - 16:40 İzmir/ Çeşme- Belediye