MBA'lı Öğrenciler Medicana İzmir'de

Medicana Eğitim Grubu’na ait Akhisar MBA Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Medicana İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Medicana Eğitim Grubu’na ait Akhisar MBA Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Medicana İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler, üniversite sınavı öncesinde meslek tercihlerine yardımcı olmak için Hastane’de görev yapan farklı alanlardaki yöneticilerinden meslekleriyle ilgili bilgi aldı. Medicana International İzmir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Dilek Aslanca, “Günümüzde sağlık alanında doktor, hemşire gibi meslekler dışında çok farklı meslekler için de kariyer fırsatı mevcut. Örneğin robotik cerrahi için mühendisler, yapay zeka destekli tedavi için yazılım uzmanları istihdam ediliyor” dedi.

MBA'lı Öğrenciler Medicana İzmir'de

İzmir’deki eğitim ve kariyer olanaklarını yerinde görmek amacıyla Akhisar MBA Akhisar Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yaptıkları gezi kapsamında Medicana İzmir Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastane’de farklı alanlarda çalışan yöneticiler, mesleklerini tanıtarak öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. İlk ve orta öğretim alanında MBA Okulları, lisans düzeyinde de Fenerbahçe Üniversitesi’ni bünyesinde barındıran Medicana Eğitim Grubu’nun kardeş kurum olduğunu belirten Başhekim Aslanca, öğrencilere tıp alanında sağlanan kariyer olanaklarından bahsetti. Aslanca, teknolojideki gelişmelerle birlikte, hastanelerde çok farklı mesleklere kariyer olanağı sunulduğunu ifade ederek, “Kariyerinizi sadece akademik bilgilerle değil, hobileriniz, sosyal hayatınız, yardım kuruluşları ile çalışmalarınızla inşa ederseniz vizyonunuz ve seçenekleriniz daha geniş olur” dedi.

İşini Tutkuyla Yapanlar Daha Başarılı”

Öğrencilere özel sağlık sektöründe tanıtım alanında neler yapıldığını anlatan Medicana International İzmir Hastanesi Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Yağmur Akçe, bu alanda kariyer planlayanların yaratıcı olmaları kadar işlerini tutkuyla sevmelerinin önemine değindi. Hastanelerde sağlanan istihdam koşullarını anlatan Medicana İzmir İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Eser ise gençlere “Mutlu olmak için sevdiğiniz, hayal ettiğiniz bir mesleği seçin, kendi güçlü yönlerinizi belirleyin ve bu yönde bir kariyer planlaması yapın” dedi. MBA Akhisar Lise Müdürü Tuğba Tur da Medicana International İzmir Hastanesi’nde verilen bilgilerin öğrenciler için çok faydalı olduğunun altını çizerek, tüm yöneticilere teşekkür etti.

17 Nis 2024 - 21:28 - Eğitim