İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Teleferik Kazası Açıklaması

Antalya Tünektepe’deki teleferik kazasında asılı kalan 19 kabindeki 137 kişi tahliye edildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 5 kabindeki 29 kişinin tahliyesine yönelik çalışmaların da sürdüğünü bildirdi. 

İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan Teleferik Kazası Açıklaması
Video için play'e tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANTALYA

Antalya Tünektepe’deki teleferik kazasında asılı kalan kabinlerdeki 137 kişi tahliye edildi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Antalya Tünektepe’deki teleferik hattındaki 19 kabinde mahsur kalan 137 kişinin tahliye edildiğin ve çalışmaları sürdürüldüğünü belirtti.  

Yerlikaya, 5 kabindeki 29 kişinin tahliyesine yönelik çalışmaların da sürdüğünü bildirdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da tahliye edilenlerden 17 kişinin hastanelere nakledildiğini, diğerlerinin ise bölgedeki sağlık ekiplerince yapılan kontrolden sonra hastanelik bir durum olmadığı sonucuna varıldığını söyledi.

Bayram tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanan Tünektepe’deki teleferik direklerinden biri, dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi.  Direğe çarpan teleferik kabini kayalıklara düşerek parçalandı. Kazada kabindeki Memiş Gümüş yaşamını yitirdi, biri Kırgızistan uyruklu yedi kişi yaralandı. Kaza nedeniyle teleferik hattı çalışamaz hale geldi ve bazıları vagonlarda asıl durumda çok sayıda kişi mahsur kalmıştı.

13 Nis 2024 - 16:12 Antalya- 3. Sayfa