Teleferik Faciası: 1 Ölü, 7 Yaralı

Antalya Tünektepe’deki teleferik direklerinde biri henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi. Direğe çarpar teleferik kabini kayalıklara düşerek parçalandı. 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANTALYA


Antalya’da kayalık alana düşen teleferik kabinindeki 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. 

Bayram tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanan Tünektepe’deki teleferik direklerinde biri henüz belirlenemeyen bir nedenle devrildi. Direğe çarpar teleferik kabini kayalıklara düşerek parçalandı. 

Kazada kabindeki Memiş Gümüş yaşamını yitirdi, biri Kırgızistan uyruklu yedi kişi yaralandı. Yaralılar Sahil Güvenlik helikopteriyle bölgeden alınarak hastaneye kaldırıldı. 

18 kişi tahliye edildi

AFAD’dan yapılan açıklamada saat 17:30 sularında kaza bilgisinin alındığını ve ve ekipleri bölgeye sevk edildiği, AFAD Başkanı Okay Memiş ve iki daire başkanının da olay yerine intikal ettiği belirtildi. 

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Kurtarma çalışmaları AFAD, itfaiye, 112 Sağlık, UMKE, Emniyet, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve STK ekiplerimizden 150 personel iki  Sahil Güvenlik helikopteri ile aralıksız devam etmektedir.

Çalışmalara destek vermek üzere Ankara, Erzurum, Bursa ve Afyon illerimizden toplam 80 profesyonel dağcı ekibi, 4 helikopter ve 1 askeri kargo uçağı bölgeye görevlendirilmiştir.

Toplam 18 vatandaşımız tahliye edilmiş olup kurtarma çalışmaları profesyonel ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir.” 

 

12 Nis 2024 - 23:42 Antalya- 3. Sayfa