Astrolog Kadın Güneş Tutulması Takıntısından Dehşet Saçtı

"İlahi şifacı" olarak tanıtılan ve çeşitli komplo teorileri yayınlayan Astrolog Danielle Johnson, güneş tutulmasını ruhani bir savaşın zirvesi olarak nitelendirdi ve kocasını arabada bıçaklayarak öldürdü, iki kızını arabadan attı. Küçük kız da yaşamını yitirirken, takıntılı kadın 160 km hızla ağaca çarpıp feci şekilde öldü.

Ceyhun Ergüven / Ajans Bizim / Amerika Birleşik Devletleri / Los Angeles

ABD’de de izlenen güneş tutulmasına takıntılı olan Amerikalı bir astrolog, gök olayından birkaç saat önce otoyolda arabayla giderken, kocasını bıçaklayarak öldürdü ve iki kızını arabasından attı.

Kısa bir süre sonra aracında ölü olarak bulunan Danielle Johnson, kendisini "ilahî şifacı" olarak tanıtıyor ve çevrimiçi "aura arındırmaları ve burç okumaları” yapıyordu. Johnson, sosyal ağlarda kendisini Ayoka olarak adlandırıyor ve çeşitli komplo mesajları yayımlıyordu.

“Ayoka”, geçen hafta, X'te bir mesaj yayınlayarak, güneş tutulmasını "ruhanî savaşın zirvesi" ile karşılaştırdı ve herkesin "taraf seçmesi" gerektiğini söyledi. Bir başka paylaşımında ise "Kıyamet burada!" dedi.

Los Angeles Times gazetesine göre, pazartesi sabahı, güneş tutulmasından birkaç saat önce, 29 yaşındaki eski bir asker olan eşini kocasını bıçakladı. 

İki çocuğu otoyola itildi

Gazetenin haberine göre, Johnson, Porsche Cayenne marka arabasıyla iki kızıyla birlikte kaçtı, ancak daha sonra çocuklarını arabadan dışarı itti.

Dokuz yaşındaki büyük kız hayatta kaldı, ancak sekiz aylık bir bebek olan küçük kız kardeşi ölü bulundu. Polis, daha sonra sahil yolunda, saatte 160 km hızla bir ağaca çarpan aracı buldu. Gazeteye göre, Danielle Johnson'ın cesedi ciddi şekilde parçalandı ve belirlemek zor oldu.

Güneş tutulmaları tarih boyunca dünyanın sonuna ilişkin garip kehanetlerle hep ilişkilendirildi. Bilim insanları ise ay ve güneş tutulmalarının dünyanın sonuna ilişkin hiçbir düşünceyle bağlantısı olmadığını belirtiyor.

Milyonlarca insan, pazartesi günü Kuzey Amerika'da nadir görülen ve ay tarafından engellenen siyah bir güneşi gösteren tam tutulmayı heyecanla ve hayranlıkla izledi.

12 Nis 2024 - 01:44 - 3. Sayfa