SOL Parti Buca Adayı Erkal Günel, İGC'yi Ziyaret Etti

SOL Parti Buca Adayı Erkal Günel, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve İGC Genel Sekreteri Mehlika...

SOL Parti Buca Adayı Erkal Günel, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen’i İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde ziyaret etti. 

SOL Parti olarak temel hedeflerinin halk yönetiminin örgütlenmesi olduğunu, yönetim organı olarak gördükleri mahalle komitelerinin, halk meclislerinin oluşturulmasını istediklerini ifade eden Erkal Günel, “Halk meclislerini doğrudan halkın yönetime katıldığı birer organ olarak değerlendiriyoruz. Bütçenin oluşturulmasından planlamaya kadar halk meclislerinin etkin olduğu bir yönetim şeklini öngörüyoruz. Halkın problemleri halk meclislerinde belirlenecek, halk sorunlarını doğrudan söyleyebilecek” dedi. 

İGC Başkanı Dilek Gappi, yaklaşan yerel seçimlerde Erkal Günel’e başarılar diledi ve İzmir basını, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Gappi, Erkal Günel ve yönetim kurulu üyelerine gerçekleştirdikleri nazik ziyaret için de teşekkür etti.

26 Mar 2024 - 08:51 - Siyaset