Boncuklu Atatürk Rozetleri Büyük İlgi Görüyor

8-11 Mart tarihleri arasında düzenlediği ‘Kadın Emeği Fuarı’nda, Çağdaş Emekli Kadınlar Derneği’nin (ÇEKAD) standında satışa sunulan boncuk çerçeveli Atatürk Rozetleri büyük ilgi gördü, üyelik kaydı yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi’nin, hem kadınları üretime yönlendirmek hem de üreten kadınları desteklemek amacıyla, 8-11 Mart tarihleri arasında düzenlediği ‘Kadın Emeği Fuarı’nda, Çağdaş Emekli Kadınlar Derneği’nin(ÇEKAD)standında satışa sunulan boncuk çerçeveli Atatürk Rozetleri büyük ilgi gördü, üyelik kaydı yapıldı.

Boncuklu Atatürk Rozetleri Büyük İlgi Görüyor

ÇEKAD Başkanı Emel Denizaslanı, pek çok siyasetçi ve sivil toplum temsilcisinin ziyaret ettiği derneğin standında, emekli kadınların el ürünleri satışa sunuldu. Stantta büyük ilgi gören 5 santim büyüklüğündeki boncuk işlemeli Atatürk figürlü rozetler, fuarın ilk gününde tükendi.

Kısa bir süre önce kurulan ÇEKAD’ın, vizyonu, misyonu ve bugüne kadar yaptığı çalışmalar konusunda ziyaretçilere bilgi veren Dernek Başkanı Emel Denizaslanı, emeklilerin sorunlarını ve beklentilerini de dile getirdi. Emeklilerin çok zor günler geçirdiğini, büyük bir bölümünün 10 bin lira maaş aldığına dikkat çeken Denizaslanı, bu kesimin geçinmek için olağanüstü mücadele vererek yaşam mucizesi ortaya koyduğunu söyledi, şöyle devam etti:

“BAYRAMDA 5 KİLO ET PARASI”

“Emeklilerin yaşamı, kendilerine reva görülen emekli aylıkları ile ölümle yaşam arasındaki yaşam mücadelesine dönüştürülmüştür. Emekliler bu durumdayken, maalesef hükümet yetkilileri, ‘üç maymunu’ oynuyor,(konuşmuyor) susmayı tercih ediyor,(duymuyor)emeklinin feryadına kulak tıkıyor,(gözlerini kapıyor), emeklinin nasıl yaşadığını görmek istemiyor.

Emeklilerin feryadını duymadılar, 10 bin lira yerine, 3 bin lira gibi 5 kilo et parasını biz emeklilere bayram ikramiyesi olarak reva gördüler. Çığlıklarımız dikkate alınsaydı, emekli maaşları asgari ücrete eşitlenir, seyyanen ücret artışı sağlanırdı. Ne diyelim ki, iktidarın hem dili, hem de vicdanları susmuş.”

Emeklilerin sorunlarını dile getiren ve konukları ağırlayan Dernek Başkanı Denizaslanı, daha sonra standı ziyaret eden ve yeni üye olan kadınlarla birlikte “Emeklilik Lütuf değil, kazanılmış haktır” yazılı afişin asılı olduğu standın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

12 Mar 2024 - 00:00 - Gündem