HPV Farkındalığı Paneli

Karşıyaka Belediyesi HPV Farkındalığı Paneli Planladı. 4 Mart Pazartesi günü Sancar Maruflu STK Yerleşkesi'nde yapılacak panelde Mikrobiyolog Prof.Dr. Ramazan İnci, “HPV ve Etkileri” konusunu, İnsan Hakları Uzmanı Nurten Akyazılılar ise “Hak kavramı üzerinden HPV’den korunmayı anlamak” başlığında konuşacaklar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü… Bu haftaya sığdırılan çalışmalarda kadının insan hakları kapsamındaki kazanımları ve asırlardır dikkate alınmayan ihtiyaç ve hakları işlenmektedir. Ülkemiz kadınlarının sağlık açısından eksiklerinden biri de eril iktidar tarafından görmezden gelinmeye çalışılan HPV aşısının halen ücretsiz uygulanmak üzere ulusal aşı takvimine alınmamasıdır. Sancar Maruflu STK Yerleşkesi olarak bu önemli haftaya özellikle kadınlar için yaşamsal değerdeki HPV ve tek korunma yöntemi olan aşısı hakkında farkındalık yaratarak girmeyi planladık.
Değerli konuklarımızdan Mikrobiyolog Prof.Dr. Ramazan İnci, “HPV ve Etkileri” konusunu, İnsan Hakları Uzmanı Nurten Akyazılılar ise “Hak kavramı üzerinden HPV’den korunmayı anlamak” başlığında konuşacaklar.
Tarih: 04 Mart 2024, Pazartesi
Saat: 14.00
Yer: Sancar Maruflu STK Yerleşkesi
Bahçelievler/Karşıyaka

02 Mar 2024 - 00:44 - Sağlık