'Genç Kart'ta Ücretsiz Uygulama Düzenlemesi

"GençKart" a ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri ile bakanlık birimlerinin sanat etkinliklerinden GençKart sahipleri ücretsiz olarak yararlanabilecek. 

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca verilecek "GençKart" sahiplerinin ücretsiz yararlanacağı etkinliklere ilişkin ilk düzenleme yapıldı.

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri ile bakanlık birimlerinin sanat etkinliklerinden GençKart sahipleri ücretsiz olarak yararlanabilecek. 

Uygulamaya ilişkin esaslar Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca düzenlenecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Ekim 2023 tariihindeki kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

"18 yaşına giren tüm gençlerimizi de unutmuyoruz. Bu gençlerimize bir yıl süreyle geçerli olmak üzere 'genç kart' vereceğiz. Bu karta sahip tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerde ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde Genç Kart Uygulaması kapsamında gençlerimize sunulan imkanları daha da genişleteceğiz."

01 Mar 2024 - 19:43 - Gündem