Urla Rotary Kulübü'nden Kadın Adaylara Destek 

Urla Rotary Kulübü, Kadın Muhtar Adaylarına destek ve motivasyon toplantısı düzenledi. 40’dan fazla kadın muhtar adayının katıldığı toplantının moderatörlüğünü Avukat ve Arabulucu Pınar Yıldız Aydoğan yaptı. Muhtar adaylarına yerel seçimler öncesi kampanya yönetimi ve yasal mevzuat hakkında eğitim de verildi. 

Urla Rotary Kulübü'nden Kadın Adaylara Destek 
Urla Rotary Kulübü'nden Kadın Adaylara Destek 
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Urla Rotary Kulübü Urla Dam Antakya Salonu’nda Kadın Muhtar Adaylarına destek ve motivasyon toplantısı düzenlendi.

Urla ve Seferihisardan 40’dan fazla kadın muhtar adayının yanı sıra çeşitli kadın STK’larından katılımcılar panele yoğun ilgi gösterdi. 

Toplantının moderatörlüğünü Avukat ve Arabulucu Pınar Yıldız Aydoğan yaptı. Etkinlikte İzmir Kent Konseyi Başkanı Avukat Nilay Kökkılınç, Kooperatif Eğitmeni ve Danışman Mehmet Kuzu, Urla Doğal Sofra Derneği Başkanı Bilge Bengisu Öğünlü ve Yazar Senarist Gaye Boralıoğlu sunum ve konuşmalar yaptı.

Ayrıca Küresel Eşitlik ve Kapsayıcılık Ağı Başkanı Ayşe Kaşıkırık muhtar adaylarına yerel seçimler öncesi kampanya yönetimi ve yasal mevzuat hakkında eğitim verdi. 

Urla Rotary Kulübü Başkanı Berna Üzer, yerel yönetimlerde kadın temsilinin önemine dikkat çekerek, toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili panel ve seminer organizasyonlarının artarak devam edeceğini belirterek amaçlarının toplumun her kesiminde bu konuda bir farkındalık ve bilinç yaratmak olduğunu belirtti.

01 Mar 2024 - 01:31 - Gündem