Var mı Artıran

Ankara'da sahipleri bulunamayan 2 bini aşkın eşya için Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda açık artırma yapıldı. Yasal bekleme süresi dolan şemsiye, bisiklet, cep telefonu, kamera, gözlük, boks eldiveni, motosiklet kaskı, televizyon, dizüstü bilgisayarı, cep telefonu gibi eşyaların satıldığı açık artırmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açık artırma, ABB TV hesabından canlı olarak yayınlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim
Türkiye / ANKARA

EGO Genel Müdürlüğü, 2021 ve 2022 yıllarında toplu taşım araçları ve istasyonlarda unutulan eşyaları açık artırmayla satışa sundu. 

Sahipleri bulunamayan 88 ayrı kalemdeki 2 bini aşkın eşya için Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda açık artırma yapıldı. Yasal bekleme süresi dolan şemsiye, bisiklet, cep telefonu, kamera, gözlük, boks eldiveni, motosiklet kaskı, televizyon, dizüstü bilgisayarı, cep telefonu gibi eşyaların satıldığı açık artırmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açık artırma, ABB TV hesabından canlı olarak yayınlandı.

EGO Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Bülent Kılıç, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açık artırmaya ilişkin şunları söyledi: 

 “2021 ve 2022 yıllarına ait EGO Genel Müdürlüğü’nün toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaları satışa sunuyoruz. Burada yaklaşık olarak 88 çeşit ürün ve 2 binin üzerinde de malzememiz var. 4721 Sayılı Kanunun 770. Maddesi gereği üzerinden 1 yıl geçen ürünleri satıyoruz. Elde edilen gelirler kuruma gelir olarak kaydediliyor. Geçen sene çok yoğundu bu sene çok çok yoğun. Açık artırma açılış fiyatını komisyonumuz belirliyor. Açık artırmayla satıldığı için ürün değerini açık artırmada buluyor.”

Unutulan eşyaların ihaleleri büyük ilgi görüyor. Her yıl düzenlenen ihalenin sıkı takipçisi olanlar arasında ikinci el eşya satıcıları yer alıyor. İhaleye ilgi gösterenler arasında ayrıca ihtiyaç sahiplerine yardımında bulunmak isteyen hayırseverler kadar çocuklarına hediye almak isteyen aileler de bulunuyor.   

Alanlar memnun

EGO Genel Müdürlüğü Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen açık artırmaya katılan vatandaşlar, heyecanlarını şu sözlerle dile getirdi:

-Mustafa Çınar: “Hesapta olmayan bir şey. Telefon almaya geldik, şemsiye almaya geldik drone aldık. Bakalım daha ne alacağız? Drone almak hayalimde bile yoktu.”

-Şerife Eroğlu: “Ben şemsiye aldım. 5 tane şemsiyeyi 350 TL’ye aldım. Dışarıda tanesi 200 TL ye satılıyor. Şemsiye de ihtiyacımdı, aldım iyi oldu.”

-Halil İbrahim Açıkel: “20 tane güneş gözlüğü aldım. 1.500 TL’ye aldım. Bir heyecan oldu bizim için.” 
Unutulan eşya
açık artırma

27 Şub 2024 - 03:20 - Belediye