Çete Operasyonu: 16 Gözaltı

Şanlıurfa'da "Gülbaharlar" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. 

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ŞANLIURFA

Şanlıurfa'da "Gülbaharlar" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şanlıurfa’da 'Gülbaharlar' olarak bilinen organize suç örgütü çökertildi.

Şanlıurfa merkezli, Mersin, Ardahan ve İstanbul olmak üzere dört ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-48 operasyonlarında örgütün elebaşı Celal Gülbahar’ın da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 1️6️ şüpheli yakalandı" dedi. 

Yerlikaya'nın verdiği bilgiye göre, Emniyet birimlerinin düzenlediği operasyonlarda yakalanan suç örgütü mensuplarının "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suretiyle nitelikli yağma, silahla tehdit ve silahla kasten yaralama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, mala zarar verme ve 6136 sayılı (Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında) kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi."

Devam eden operasyonlarda üç adet ruhsatsız tabanca, iki adet av tüfeği ile bu silahlara ait çok sayıda mermi, çek ve senet ele geçirildi. 

Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki şehir eşkıyalarına nefes aldırmayacağız. Milletimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerini tek tek çökertip kafese koyacağız" dedi.  

26 Şub 2024 - 11:30 - 3. Sayfa