İZİKAD’ın Yeni Başkanı Özden Erten

İzmir İş Kadınları Derneği olağan Genel Kurulu Toplantısı, elektronik ortamda gerçekleştirildi. Pek çok konuda öncü bir sivil toplum kuruluşu olan İZİKAD böylece bir ilke daha imza attı ve genel kurul toplantısını çok geniş bir katılım ile gerçekleştirdi

Büyütmek için resme tıklayın

İzmir İş Kadınları Derneği olağan Genel Kurulu Toplantısı, 19 Şubat 2024 tarihinde elektronik ortamda E-genel kurul olarak gerçekleştirildi. Pek çok konuda öncü bir sivil toplum kuruluşu olan İZİKAD, dijital dönüşümü genel kurul toplantısına da yansıtarak bir ilke daha imza attı ve genel kurul toplantısını online olarak çok geniş bir katılım ile gerçekleştirdi.

 İZİKAD Genel Kurulu’nda Divan Heyeti Başkanlığı’nı Damla Şişdağ Fırat, Başkan Vekilliğini Seçil Beydemir Kaynak, Divan Kurulu üyeliğini ise Beril Ceylan yaptı. Yeni dönem bütçesi ve aidatın kabul edildiği genel kurulda, Özden Erten ile Ayla Alkan ekibi olarak 2 liste ile seçime gidildi. Yapılan kapalı oylama sonucu Özden Erten ve ekibi yönetim kurulu olarak seçildiler.

Genel kurulun ardından konuşan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Özden Erten, Atatürk’ ün çağdaş uygarlık hedefi doğrultusunda kurulmuş olan, ulusal ve uluslararası alanda yapmış olduğu çalışmalar ile kurumsal bir geçmişi olan İZİKAD’ ın, önümüzdeki dönemde de aynı doğrultuda çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini söyledi. “İZİKAD’ ın gündeminde; kadınların iş hayatında daha etkin olması, kadın girişimciliğinin arttırılması, toplumsal cinsiyet eşitliği, hem üniversite, hem iş hayatındaki kadınlar için sürdürülebilir kalkınma amaçlarını gerçekleştirme odaklı projeler ve dijital dönüşüm projeleri yer alıyor. İZİKAD, Global Compact Ege Platformu Yürütücüsü olarak faaliyetlerine daha etkin bir şekilde devam edecek” diye konuştu. 

Genel kurul sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Özden Erten Yönetim Kurulu Başkanı, Aybige Çalık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Şima Ulaş Genel Sekreter, Elif Özel ise Sayman Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.

İZİKAD 2024-2026 Asil Yönetim Kurulu Üyeleri

Özden Erten

Aybige Çalık

Şima Ulaş

Elif Özel

Sibel Gürbüz

Hilal Tolasa Gündoğdu

Gülşah Erinç

 

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri

 

Dilek Sarvanlıoğlu

Özge Andiç Çakır

Yasemin Erdem Öztürk

Gülcesu Kılıç İzmirli

Gülten Anıl Deviren

Derya Kuyumcuoğlu

Zülfiye Özgün

Özden ERTEN kimdir?

İZİKAD’ın Yeni Başkanı Özden Erten

 Bilgisayar Yüksek Mühendisi olan Özden Erten, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu olup, yüksek lisansını da aynı okul ve bölümde yapmıştır. 1997 yılında sistem analisti ve yazılım mühendisi olarak başladığı iş hayatına 2006 yılında 3 kadın girişimci ortak olarak kurdukları CMA Danışmanlık ve Bilişim Teknolojileri A.Ş. çatısı altında devam etmiştir. 2023 yılında UZUNER Grup Almanya ile yapılan iş birliği sonucu, yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir. Şirket UZUNER CMA Danışmanlık ve Yazılım Çözümleri A.Ş olarak Dijital dönüşüm, Proje Yönetimi, Yazılım ve Danışmanlık konularında hem Türkiye, hem Avrupa pazarında çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve odalarda da görev almaktadır. BASİFED Yönetim Kurulu Üyeliği, BASİFED Girişimcilik Komisyonu Başkanlığı, GİFED Yönetim Kurulu Üyeliği, İZİKAD Kaynak Geliştirme Komisyonu Başkanlığı, EBSO ve İZTO üyeliği bulunmakta ve UZUNER CMA olarak EBSO Yazılım Komitesi’nde Komite Başkan Yardımcılığı ile temsil edilmektedir.

25 Şub 2024 - 12:04 İzmir- Ekonomi