Battal: Kamu Emekçileri Hakkını İstiyor"

Siyasetçi- Araştırmacı-Yazar Aytaç Battal, 750 bin kamu işçisine yüzde 32.57 zam yapıldığını ve bu zammın yeterli olmadığını ifade ederek, "“Emekçi sadaka değil alın terinin karşılığını istiyor” dedi.

Siyasetçi- Araştırmacı-Yazar Aytaç Battal, kamu işçisinin açlık ve sefalete terk edildiğini maaşlarının enflasyon altında ezildiğini ifade ederek, “Emekçi sadaka değil alın terinin karşılığını istiyor” dedi.

Battal, kamu işçilerinin sorunlarını dile getirerek işçilerin beklentileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

750 bin kamu işçisine yüzde 32.57 zam yapıldığını ve bu zammın yeterli olmadığını ifade eden Battal, “Aileleriyle birlikte 3 milyon kişi açlığa ve sefalete terk edilmiştir. Sürekli artan enflasyon karşısında kamu işçisinin maaşı erimiştir. Sendikalar kamu işçisinin hakkını savunanmıştır. İşçi kaderine ve açlığa terk edilmiştir. Zor şartlar altında çalışan kamu işçisine hakları verilmelidir. Emekçinin hakkı olan 12 bin lira seyyanen ve yüzde 49.25 zam alamayan kamu işçinin emekleri gasp edilmiştir. Hakkını alamayan emekçi geçmiş sıkıntısı çekmektedir acilen emekçiye gereken zam yapılmalıdır. “ dedi.

REFAH PAYI VE TAYİN HAKKI DA VERİLMELİ

Kamu işçisine refah payı ve tayin hakkının da verilmesi gerektiğini söyleyen Battal, “Kamu işçisinin sesine sendikalar ve hükümet yetkilileri kulak vermelidir. Mutlaka refah payı ve kamu işçisinin yıllardır beklediği tayin hakkı da verilmelidir. Vergi indirimi beklentisi de karşılanmalıdır. Kamu işçilerinin ve aileleriyle yaklaşık 3 milyon kişinin bu haklarının takipçisi olacak ve seslerini duyurmaya devam edeceğiz. “ diye konuştu.

23 Şub 2024 - 14:17 - Ekonomi