23 İlde ‘Kıskaç-8’ Operasyonu: 61 FETÖ Şüphelisi Yakalandı

Terör örgütü FETÖ’ye yönelik olarak 23 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Kıskaç-8’ operasyonlarında 61 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız" dedi.

23 İlde ‘Kıskaç-8’ Operasyonu: 61 FETÖ Şüphelisi Yakalandı
23 İlde ‘Kıskaç-8’ Operasyonu: 61 FETÖ Şüphelisi Yakalandı
+1
Video için play'e tıklayın

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; il emniyet müdürlükleri tarafından Adana, Amasya, Ankara, Aydın, Afyonkarahisar, Balıkesir, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya ve Zonguldak’ta terör örgütü FETÖ’ye yönelik olarak ‘Kıskaç-8’ operasyonları gerçekleştirildi. Örgütün askeri ve emniyetteki mahrem yapılanmaları içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgüt içerisinde sorumlu kişiler ile operasyonel hatlar üzerinden irtibatlı oldukları ve kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları tespit edilen, ifade ve teşhislerde adı geçen, örgütün ‘gaybubet evi’ olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklanan, örgüt koordinesinde KPSS çalışma evlerinde sınavlara hazırlanan ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan toplam 61 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda çok miktarda para, dijital materyal ve örgütsel doküman da ele geçirildi.

23 İlde ‘Kıskaç-8’ Operasyonu: 61 FETÖ Şüphelisi Yakalandı

Bakan Yerlikaya duyurdu

 Sosyal medya hesabından operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz” dedi.

 

23 Şub 2024 - 12:54 - 3. Sayfa