Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, Gazetecilerle Buluştu

Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, birlik ve beraberlik içinde çalışacağını, kapısının vatandaşa devamlı açık olacağını, yapacağı projeleri de yakında açıklayacağını belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Urla İlçe Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, ilçede görev yapan ulusal ve yerel basınla sabah kahvaltısında biraraya geldi.

Urla Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, Gazetecilerle Buluştu

Zafer Caddesi üzerinde ( Sanat Sokağında) bulunan Kutlukaya Otel' de düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkan Adayı Selçuk Balkan, CHP Urla İlçe Başkanı Av.Pelin Karasakal, yerel ve ulusal basında çalışan gazeteciler katıldı. Selçuk Balkan, gazetecilerle, birlik ve beraberlik içinde çalışacağını, kapısının vatandaşa devamlı açık olacağını, yapacağı projeleri de yakında açıklayacağını belirtti.

ESKİ BELEDİYE BİNASI YIKILACAK

Balkan, raporla depreme dayanıklı olmayan belediye yeni binasını yıkılacağını,belediye binasının başka bir yere taşıyacaklarını, ilçe terminalinin de İYTE yakınlarında 35 dönümlük araziye yapacaklarını, ilçe terminaline de yüzüncü yıl kültür tesisi yapacaklarını, burada stk'ların ve öğrencilerin eğitimi için yerler yapılacağını, şehir içerisinde kalan sanayi sitesinin yıkılıp, yerine İYTE öğrencileri için yurt yapılacağını, amaçlarının öğrencileri Urla merkeze çekmek olduğunu , onlara daha iyi yaşamları için sosyal ve kültürel alanları çoğaltacaklarını , bunun içinde gece 02.00' ye kadar otobüs seferleri düzenleyecekleri ni, bunun içinde belediyeye yeni otobüsler alacaklarını, belediye kapısının vatandaşa 7/ 24 açık olacağını belirtti.

ÇEVRECİ BAŞKANIM

Selçuk Balkan, ayrıca tarım arazilerini de imara açmayacaklarını, özellikle Yağcılar Mahallesi Altınköy civari spekülasyonlar konu olan yaklaşık 500 tane arsa olarak bölünmüş alan tarım arazileri de kesinlikle imara açılmayacak . 1/100000 bin Manisa- İzmir çevre düzeni planında sürdürülebilir alanda kalan büyük bir kısım var. Bu yüz bin planını düzelmesi imkansız .Bu bölge Sit' e takıldı. Arazi sahipleri mahkemeye verdiler, davayı kaybettiler. Urla Belediyesi ne 16 uygulaması yapılması için geldiler, red oldu.Bakanlığa gidip yaptılar. Büyükşehir Belediyesi dava açtı, Urla Belediyesi dava açmadı. Büyüksehir 18/ 16 uygulaması yanlıştır, bu parselasyon iptal olacak ,tek parçaya dönecek .Ben köylüyüm, bu alanın imara açılmaması için bende eylem yaptım.Urla' yı ranta teslim etmeyeceğim.

SAHADA KOŞAN VE PARTİYE HİZMET EDEN SEÇİLECEK

Meclis üyelerinin de, sahada koşan ve partiye hizmet eden kişiler arasından seçilecek.

Belediye Başkanlığınızı etkileyecek, düşürecek her hangi bir cezanız ve devam eden davanız varmı sorusuna ,

Selçuk Balkan ' 2016 yılında Özgür CanGökmen parkının yanın da yapılan inşaatlar yapılırken, bir kaza meydana geldi. Bende şantiye şefiydim,beton pompası çalışana çarptı. Kişi yaralandı. Bu taksirle işlenen bir kaza.Yüzde 10 kusurlu bulundum. Yargılama 2019 yılında sonuçlandı . Cezam paraya çevrildi. Herkesin başına gelebilecek bir olay. Başka bir davam ve yargılanmam yok ' diye cevap verdi.
Anamın ak sütü gibi akım diyen Balkan, yapacakları projeleri de yakında kamuyona açıklayacağını söyledi.

09 Şub 2024 - 12:28 - Siyaset