Dijital Hayvanat Bahçesi Büyük İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce (ABB) hayata geçirilen dijital hayvanat bahçesi büyük ilgi gördü. 

Büyütmek için resme tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce (ABB) hayata geçirilen dijital hayvanat bahçesi büyük ilgi gördü. 

"Ankara Dijital Hayvanat Bahçesi” açılışından bu yana geçen beş günlük sürede binlerce ziyaretçi ağırladı.  

Dijital Hayvanat Bahçesi Büyük İlgi Görüyor

ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Dijital Hayvanat Bahçesi’ne ilgi gösteren ziyaretçilere teşekkür etti. Yavaş, "Çocuklara doğa sevgisini kazandırmak ve onları son teknolojik uygulamalarla buluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Atatürk Orman Çiftliği alanına kurulan Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan 5 bin metrekarelik kapalı alanı Dijital Hayvanat Bahçesi’ne dönüştürüldü.

Projede etkileşimli “Hyper 3D” sistemler, hologram teknolojisi "Mixed Reality” sistemler, "Hyper 3D Screen" ekran sistemleri ve "AR Cloud Teknolojili Sistemler” kullanıldı. 

Dijital Hayvanat Bahçesi Büyük İlgi Görüyor

Dijital hayvanat bahçesinde, 110 ünite ve karma gerçeklik teknolojisini destekleyen 40 kask içerisinde nesli tükenen ve hayvanat bahçesinde asla yaşatılamayan büyük beyaz köpekbalığı, balinalar gibi türler de dâhil olmak üzere 150’nin üzerinde hayvan türüne yer veriliyor. 

Ayrıca alan içerisinde özel olarak hazırlanmış iki otobüsle eski çağlara ve uzaya dijital yolculuklar yapabilecek. Bunun yanı sıra çok yakın zamanda Evcil Hayvan Parkı’nda canlı hayvanlar da ziyaret edebilecek.

Canlıların doğal ortamlarından koparılmadan ve kafeslere hapsedilmeden sergilenebildiği Dijital Hayvanat Bahçesi ayrıca, çocukların yaşadıkları dünyayı ve canlı türlerini tanıyabilecekleri bir eğitim aracı olma özelliği de taşıyor.

08 Şub 2024 - 23:41 - Belediye