CHP'nin İzmir Adayları Belli Oldu

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı sonunda belli oldu. Adaylık yarışında öne çıkan isim Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay oldu. Tugay'ın adı önce MYK'da sonra da PM'de onaylandı.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı sonunda belli oldu. Buğra Gökce, Olgun Atilla, Filiz Ceritoğlu Sengel gibi isimlerin ön plana çıktığı adaylık yarışında öne çıkan isim Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay oldu. Tugay'ın adı önce MYK'da sonra da PM'de onaylandı. Böylece Dr. Cemil Tugay'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı kesinleşmiş oldu.

Tugay, İBB Başkan adaylığının kesinleşmesinden sonra sosyal medya hesabı X üzerinden paylaşımda bulundu. Tugay, mesajı şöyle:

“Değerli İzmirliler, gözbebeğimiz İzmir’in daha parlak bir geleceğe sahip olması için yola çıkıyoruz. Bugün buradan tüm İzmirlilere, İzmir’de yaşayan herkes için, hiç durmadan çalışacağımızın sözünü vermek istiyorum. Sorunlara kalıcı çözümler üretecek, İzmir’i geleceğe taşıyacak ve çok çalışacağız. Gururluyuz, heyecanlıyız ve hazırız. Şimdi hep birlikte, İzmir için daha ileriye.”

ÖZGÜR ÖZEL: "DEĞİŞİM NEREDE DİYENLER İZMİR’E BAKSINLAR"

Parti Meclisi toplantısı çıkıcında gazetecilerin "Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Özel "Değişim nerede diyenler İzmir’e baksınlar" cevabını verdi. 

CHP'nin İzmir ilçelerinin adayları ise şöyle:


Aliağa - Çağatay Güç
Balçova - Onur Yiğit
Bayındır - Davut Sakarsu
Bayraklı - İrfan Önal
Bergama - Tanju Çelik
Beydağ - Şakir Başaran
Bornova - Ömer Eşki
Buca - Görkem Duman
Çeşme - Lal Denizli
Çiğli-Uygar Yıldırım
Dikili - Adil Kırgöz
Foça - Saniye Bora Fıçı
Gaziemir - Ünal Işık
Güzelbahçe - Mustafa Günay
Karabağlar - Emine Helil İnay Kınay
Karaburun - Nurşen Balcı
Karşıyaka - Behice Yıldız İşçimenler
Kınık - Sema Bodur
Kiraz - Nasuh Coşkun
Konak - Nilüfer Çınarlı Mutlu
Menderes - İlkay Çiçek
Menemen - Deniz Karakurt
Narlıdere - Erman Uzun
Ödemiş - Mustafa Turan
Seferihisar - İsmail Yetişkin
Selçuk - Filiz Ceritoğlu
Tire - Hayati Okuroğlu
Torbalı - Övünç Demir
Urla - Selçuk Balkan

HABER MERKEZİ

30 Oca 2024 - 00:40 İzmir- Siyaset