Adalet ve Demokrasi Söyleşisi'nde Gappi ve Örs'ten Mesajlar

Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Moderatörlüğünü şair-yazar Haluk Işık'ın yaptığı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ile Cumhuriyet Ege Bölge Temsilcisi Mehmet Şakir Örs'ün konuşmacı olduğu Panelde Mumcu ve diğer aydınların mirasını yaşatma kararlılığı dile getirildi.

Karşıyaka Belediyesi'nin ev sahipliğindeki Adalet ve Demokrasi Haftası çerçevesinde düzenlenen söyleşide, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, önemli açıklamalarda bulundu. Moderatörlüğünü şair- yazar Haluk Işık'ın üstlendiği panelde, Gappi'nin yanı sıra Cumhuriyet Ege Bölge Temsilcisi Mehmet Şakir Örs de konuşmacı olarak yer aldı.

Gappi, söyleşinin başında, Uğur Mumcu'nun öngördüğü tehlikelerin ve savunduğu ideallerin bugün daha net bir şekilde anlaşıldığını ifade etti. Ayrıca, hukukun üstünlüğü, laiklik, demokrasi ve bağımsızlık gibi değerler için mücadele etmenin önemine vurgu yaparak Mumcu ve diğer aydınların mirasını yaşatma kararlılığını dile getirdi.

Mehmet Şakir Örs ise sorunların üstesinden gelmenin tek yolunun dayanışma olduğunu vurguladı. Panelin sonunda, Türk basını için büyük öneme sahip olan bu anlamlı etkinliği düzenleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Haluk Işık'a teşekkür eden Gappi ve Örs, basın şehitlerini minnetle andılar ve onların izinden gitmeye devam edeceklerini belirttiler.

28 Oca 2024 - 00:00 - Medya