Özlem Tezişçi Beşiktaş'ın İzmir Başkanı Olmak İçin Yola Çıktı

İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nde Özlem Tezişçi, ilk kadın başkan olmak için kolları sıvadı. Tezişçi, "Süleyman Seba'nın adını yaşatmak İzmir'in merkezi bir noktasında yer alacak Süleyman Seba Müzesi kuracağız" dedi.

Bahri Karataş ( KHA)

Karakartal'ın kadın başkan adayı Özlem Tezişçi, İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nde başkanlık için adaylık sürecini başlattı. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yola çıkan Tezişçi, başkanlık seçilmesi durumunda gerçekleştirmeyi planladığı projeleri üyelere sundu.

Özlem Tezişçi Beşiktaş'ın İzmir Başkanı Olmak İçin Yola Çıktı
Özlem Tezişçi Beşiktaş'ın İzmir Başkanı Olmak İçin Yola Çıktı

En önemli projesi, Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın adını yaşatmak olan Tezişçi, Süleyman Seba Müzesi projesini hayata geçirmeyi amaçlıyor. Müze, İzmir'in merkezi bir noktasında yer alacak ve Süleyman Seba'nın hayatı, başkanlığı ve Türk futboluna katkılarını anlatan sergilere ev sahipliği yapacak. Ayrıca, Beşiktaş'ın tarihini ve kültürünü yansıtan bölümler de olacak. Müze aynı zamanda bir kafeterya ve derneğin idari ve iletişim merkezi olarak da kullanılacak, böylece binlerce İzmirli Beşiktaşlı ile iletişim kurulmasına katkı sağlayacak. Tezişçi, projenin hayata geçirilmesi için gerekli görüşmeleri İzmir Vali Yardımcılığı ve diğer ilgili kurumlarla yapmış durumda ve proje, göreve gelmeleri halinde Genel Kurul'a detaylı olarak sunulacak ve onaylanması halinde hayata geçirilecek.

25 Oca 2024 - 22:07 İzmir- Spor