Buğra Kavuncu İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Oldu

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Buğra Kav...

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Buğra Kavuncu olduğunu açıkladı. 

Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, şu açıklamalarda bulundu:

"Buğra Kavuncu geldi bana dedi ki, 'Genel başkanım ben İstanbul'u almak için, başarmak için, yönetmek için istiyorum.' Elbette İstanbul'da lansman yapacağız, bu bir mecburiyet. Bir kişiyi bulamama, herhangi bir aday yokluğundan ziyade... Buğra Kavuncu geldi 'ben orada il başkanlığı yaptım. Şimdi de teşkilat başkanıyım bana düşer. Sonuç itibariyle ben adayım ben istiyorum' dedi. Ben de 'peki' dedim. Dolayısıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Buğra Kavuncu."

Akşener'in kürsüye davet ettiği Kavuncu ise adının grup toplantısında açıklanacağından haberi olmadığını belirtere, "Vazife görevi her şeyin üstündedir. Bu konu gündeme geldiğinde her kafadan bir ses çıkıyor. 'Nasıl yapacaksın, nasıl edeceksin' diye. Ama biz öyle öğrendik. Bir görev düştüğünde, partimiz için, yarın da ülke için görev düştüğünde en zoru sırtlanmak zorunda olduğumuzun şuuru ile yetiştik. O günler geldiğinde dostluklar, birilerine olan vefalar rafa kalkar. Sözü konusu milletse, devletse gerisi teferruattır" dedi.

İYİ Parti'deki siyasete atılan Buğra Kavuncu, milletvekili seçilmeden önce partinin İstanbul İl Başkanlığı'nı yaptı. 

Akşener, partinin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının da Turhan Çömez olduğu duyurdu. 

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir adayı da bugün açıklanacak. Kulislerde bu ismin Cengiz Topel Yıldırım olduğu konuşuluyor. Yıldırım, CHP'de önceki genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapmıştı. 

24 Oca 2024 - 21:38 İstanbul- Siyaset