Bedri Serter: "Emekliler AKP'nin Dersini Verecek"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı eski Vekil Bedri Serter, DİSK Emekli-Sen Karabağlar Şubesi'ni Ziyaret Ederek Emeklilerin Sorunlarına Dikkat Çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Bedri Serter, DİSK Emekli-Sen Karabağlar Şubesi'ni ziyaret ederek emeklilerin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Serter, AKP Hükümeti'nin emeklileri açlığa mahkum ettiğini belirterek, bu durumun 31 Mart seçimlerinde sandıkta yanıtını bulacağını ifade etti.

EMEKLİLERE AÇLIK SINIRININ ALTINDA ÜCRET

En düşük emekli maaşının 10 bin TL olarak belirlendiğini ancak bu rakamın açlık sınırının altında olduğunu vurgulayan Serter, emeklilerin en temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını söyledi. Emekli maaşlarının en azından asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini belirten Serter, 31 Mart'ta tüm çalışanların ve emeklilerin sandıkta gereken yanıtı vereceğini ifade etti.

KARABAĞLAR'DA EMEKLİLERE ÖZEL PROJE SÖZÜ

Bedri Serter, emeklilere özel projeler geliştireceğini ve sosyal belediyecilik anlayışıyla Karabağlar'da emeklilerin daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayacak adımlar atacağını kaydetti. Ayrıca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de emeklilerin yanında olduğunu belirterek, emekli maaşlarının artırılması gerektiğini vurguladı.

DİSK Emekli Sen Karabağlar Şube Başkanı Şengül Yanar, Bedri Serter'e teşekkür ederek, emeklilerin durumunun zorlu olduğunu ve sendika olarak ayakta kalmak için çaba harcadıklarını ifade etti. Yanar, emeklilerin yanında duran başkanın önemli olduğunu belirterek, Serter'e desteklerini iletti.

22 Oca 2024 - 03:52 - Siyaset