Antalya Kıyılarına Bugün de Bir Ceset Vurdu

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANTALYA Antalya kıyılarında önceki günlerde bulunan beş cesedin ardından bu günde Aksu ilçesi kıyılarınd...

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANTALYA


Antalya kıyılarında önceki günlerde bulunan beş cesedin ardından bu günde Aksu ilçesi kıyılarında bir ceset bulundu. 

Valilik, kıyıya vuran cesetlerinden birinin kimliğinin tespit edildiğini, beş cesedin ise kıyafetlerinin üretim yerinin Suriye olduğunu açıkladı. 

Aksu kıyılarında bir otelin yakınındaki plajda bir erkek cesedi bulundu ve Adli Tıp morguna kaldırıldı. 

Alanya ve Manavgat kıyılarında Çarşamba günü bir çocuk ile yetişkin cesedinin bulunmasının ardından, Manavgat'ta iki, Serik'te ise bir ceset daha bulunmuştu. 

Valilik açıklama yaptı

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Basın yayın organlarında yer alan ve Antalya kıyılarında bulunan cansız bedenlerle ilgili olay yeri inceleme ekiplerince yapılan incelemeler neticesinde; kıyıya vuran 6 cansız bedenden birinin bir süre önce kaybolan M.Ş. E’ye ait olduğu değerlendirilmektedir. Nihai sonuç adli tıp incelemesi sonucu ortaya çıkacaktır. 

Diğer 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlenmiştir.

Lübnan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından 11 Aralık 2023 tarihinde Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs'a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve müteakiben teknenin kaybolduğu bildirilmiştir.

Son bir haftalık meteorolojik kayıtlar incelendiğinde, hâkim rüzgârın Güney ve dalganın Güney Doğu yönünden geldiği tespit edilmiş olup, muhtemel teknenin batması sonucunda bahse konu cansız bedenlerin akıntı, rüzgâr ve dalga sebebiyle ilimizin kıyı hatlarına sürüklenebileceği ihtimali değerlendirilmektedir.

2023- 2024 yıllarında Antalya ilinde herhangi bir düzensiz göçmen grubuna ilişkin intikal etmiş bir kaza/olay veya kayıp bildirimi bulunmamaktadır.

Denizlerimizde ve kıyılarımızda meydana gelen şüpheli ölüm olaylarına ilişkin kolluk birimlerimiz ve Cumhuriyet Savcılıklarımızla koordineli bir şekilde çalışmalara devam edilmektedir."

22 Oca 2024 - 01:12 Antalya- 3. Sayfa