Prof. Dr. Ümit Özdağ: Kilis'te Zafer Partisi İle Yeni Bir Dönem Başlıyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Kilis'te basın toplantısı düzenledi. Önümüzdeki Mart 2024 yerel seçimlerinin Kilis için kritik bir dönem olduğunu belirten Özdağ, Kilis göç baskısı altında eziliyor ve aynı zamanda iktidarın yarattığı korku iklimine maruz kalıyor.Kilislilere çağrıda bulundu. Özdağ, "Oylarınıza Zafer Partisi adayına verirseniz Kamuya ait kaynakları Kilis halkının yaşam kalitesini artırmak için harcanacak" dedi.

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Kilis'e odaklanan ve Türk siyasetine Kilis'in dertlerini taşıyan tek parti olan Zafer Partisi'nin yeni il başkanı ve teşkilatının seçim sonrasında başlattığı atılımı değerlendirdi. Önümüzdeki Mart 2024 yerel seçimlerinin Kilis için kritik bir dönem olduğunu belirten Özdağ, Kilislilere çağrıda bulundu.

Kilis'in göç baskısı altında ezildiğini ve aynı zamanda iktidarın yarattığı korku iklimine maruz kaldığını ifade eden Özdağ, Kilislilere bu baskı ve korku rejimine karşı direnmeleri çağrısında bulundu. Tarih boyunca direnişe öncülük eden Kilislilere, bugün de üzerlerinde oluşturulan politik baskılara karşı durmaları gerektiğini vurguladı.

Özdağ, Kilis'in Türkmen kimliğini koruması gerektiğini belirterek, "Kilis'in başına gelen istilaya izin vermemeliyiz. Kilislilerin artık itirazlarını yükseltmelerinin vakti gelmiştir." dedi. Kilis'in sığınmacı politikalarının gözden geçirilmesi gerektiğini ifade eden Özdağ, Zafer Partisi'nin belediye başkanı olarak seçilmesi durumunda, Kilis kaynaklarının sadece Kilislilere harcanacağını söyledi.

Zafer Partisi'nin Kilis Belediye Başkan adayıyla birlikte sahada olacaklarını belirten Özdağ, uyuşturucuyla mücadele için spor hamleleri yapılacağını ve gençlerin spora yönlendirileceğini açıkladı. Halk belediyeciliği prensipleri doğrultusunda hareket edeceklerini vurgulayan Özdağ, Kamuya ait kaynakların Kilis halkının yaşam kalitesini artırmak için harcanacağını söyledi.

Son olarak, Kilislilere cesurca oy kullanma çağrısı yapan Prof. Dr. Ümit Özdağ, "Eğer Kilis'e sahip çıkmak ve geleceği garanti altına almak istiyorsanız, tek çözüm Zafer Partisi'ni desteklemek ve Kilis'in güzel geleceğini inşa etmektir" dedi.

20 Oca 2024 - 16:57 - Siyaset