Cumhur İttifakı'nın İstanbul İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu

AK Parti'nin İstanbul'un 39 ilçesindeki belediye başkan adayları Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Silivri ve Beşiktaş'ta MHP'...

AK Parti'nin İstanbul'un 39 ilçesindeki belediye başkan adayları Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Silivri ve Beşiktaş'ta MHP'li, 37 ilçede ise AK Partili isimler Cumhur İttifakı çatısı altında aday gösterildi.

İstanbul'un 39 ilçesinde toplamda 24 AK Partili, 1 MHP'li ve 14 CHP'li aday bulunmaktadır. Sultanbeyli, Bayrampaşa ve Arnavutköy ilçelerinde ise belediye başkan adayları değişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıklarken, "AK Partimizi 31 Mart'ta büyükşehirlerimizde, illerimizde, ilçelerimizde temsil edecek adayları peyderpey milletimize takdim ediyoruz." dedi. 7 Ocak'ta İBB adayının tanıtımını yapmış, bu hafta ise 48 büyükşehir ve il başkan adayını duyurmuştur. Cumhur İttifakı olarak 81 ildeki adaylarını ilan etmiş olduk.

Erdoğan, seçimlere 70 gün kaldığını belirterek, "Biz seçmeni sandıktan sandığa hatırlayan bir parti hiçbir zaman olmadık. 365 gün, 24 saat milletimizle yüz yüze irtibat halinde olan bir kadroyuz." şeklinde konuştu.

İstanbul'un temel sorunlarını ele alan Erdoğan, şehrin 1994 yılında devralındığında altyapısının çökmüş, üstyapısının perişan olduğunu ifade etti. Haliç'in koku ve çamur sorunuyla ilgili olarak yaptıkları temizlik çalışmalarını anlatarak, Murat Kurum'un liderliğindeki ekiplerin başarılarına vurgu yaptı.

Erdoğan, son 5 yılda İstanbul'un çeyrek asırlık bir irtifa kaybına uğradığını belirterek, "İstanbul'un yönetimini devralanlar, temel atmama töreniyle başladılar." dedi. Vizyonsuzluklarına dikkat çeken Erdoğan, Murat Kurum'un projelerini küçümseyenleri eleştirerek, çevre konusunda duyarsız olanları eleştirdi.

İstanbul'un 5 yıllık fetret dönemini sonlandırmak için çaba harcadıklarını vurgulayan Erdoğan, "İstanbul hak etmediklerinden kurtulacak, İstanbul'un büyükşehir konusundaki hasretleri sona erecek." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin stratejik bir bölgede bulunduğunu belirten Erdoğan, ülkenin hedef ülke olduğunu ifade etti. Güney sınırlarında terörist bir yapılanma kurmak isteyenlerin en önemli aracının bölücü terör örgütü olduğunu söyledi. CHP'nin bu oyunun bir parçası olmasını eleştiren Erdoğan, CHP'nin düşen seviyesini ve bölücü örgüt ile işbirliğini sert bir dille eleştirdi.

39 ADAY

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı, AK Parti'nin İstanbul ilçelerinde aday gösterdiği isimler şöyle:

Adalar: Uğur Sina Şen

Arnavutköy: Mustafa Candaroğlu

Ataşehir: Mustafa Naim Yağcı

Avcılar: Abdullah Küçükoğlu

Bahçelievler: Hakan Bahadır

Bakırköy: Ali Talip Özdemir

Bayrampaşa: İlknur Kovaç

Bağcılar: Abdullah Özdemir

Başakşehir: Yasin Kartoğlu

Beykoz: Murat Aydın

Beylikdüzü: Mustafa Günaydın

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

Beşiktaş: Serkan Toper

Büyükçekmece: Recep Erol

Esenler: Tevfik Göksu

Esenyurt: Hamit Öncü

Eyüpsultan: Deniz Köken

Fatih: Mehmet Ergün Turan

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Güngören: Bünyamin Demir

Kadıköy: Veli Arslan

Kartal: Hüseyin Karakaya

Kağıthane: Mevlüt Öztekin

Küçükçekmece: Aziz Yeniay

Maltepe: Kadem Ekşi

Pendik: Ahmet Cin

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Sarıyer: Hüseyin Coşkun

Silivri: Volkan Yılmaz

Sultanbeyli: Ali Tombaş

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Tuzla: Şadi Yazıcı

Zeytinburnu: Ömer Arısoy

Çatalca: Mesut Üner

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Şile: İlhan Ocaklı

Şişli: Gökhan Yüksel

20 Oca 2024 - 16:12 İstanbul- Siyaset