Pazartesi Günü Okullarda Şehitler İçin Saygı Duruşu

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı temel eğitim ve orta eğitim kurumlarında Pazartesi günü yapılacak...

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı temel eğitim ve orta eğitim kurumlarında Pazartesi günü yapılacak bayrak törenlerinde şehitler için saygı duruşunda bulunulacak.

Bakanlıktan ilgili birimlere gönderilen yazıda, Türk insanının zor zamanlarda “birlik ve beraberlik içinde” dayanışma gösterdiği belirtilerek, eğitim kurumlarının da “ahlaki, insanı, milli, manevi ve kültürel değerleri kazanan” nesiller yetiştirmek için çalıştığı ifade edildi. 

Pençe-Kilit Harekât bölgesinden gelen şehit haberlerininin bakanlık camiasını da “derin bir acı ve üzüntüye boğduğu” kaydedilen yazıda,  

“Bu sebeple; vatanımız uğrunda can veren aziz şühedamız ve bu menfur olayda hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak, aziz şehitlerimize minnettarlığımızı ifade etmek amacıyla bakanlığımız bünyesindeki tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 15 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan bayrak törenlerinde 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır” denildi. 

14 Oca 2024 - 10:43 - Gündem