Puan Silme Ve Küme Düşürme Cezası Geldi

Futbol Disiplin Talimatı’nda bazı değişikliklere gidildi. Futbol karşılaşmalarında bir kulübün futbolcusu, yöneticisi veya görevlilerinin hakem yönelik saldırsına “puan silme” ve “küme düşürme” cezası uygulanabilecek. 

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / İSTANBUL

Futbol karşılaşmalarında bir kulübün futbolcusu, yöneticisi veya görevlilerinin hakem yönelik saldırsına “puan silme” ve “küme düşürme” cezası uygulanabilecek. 

Türkiye Futbol Federasyonu’dan (TFF), yapılan açıklamada Futbol Disiplin Talimatı’nda bazı değişikliklere gidildiği belirtildi.  

Bunlardan en dikkat çekici olana “saldırı” başlıklı 44. maddeye eklenen hüküm oldu. Maddeye eklenen yeni hüküm şöyle:

“Futbolcu, yönetici veya kulüp görevlilerinin müsabaka görevlilerine yönelik fiili müdahale içeren saldırılarında, bu kişilerin mensubu olduğu kulübe lig usulüne göre düzenlenen müsabakalarda 3 puandan 6 puana kadar puan silme cezası, eleme usulüne göre düzenlenen müsabakalarda kulübün ilgili turnuvadan ihracına karar verilir. 

Lig usulüne göre düzenlenen müsabakalarda kulüp mensupları tarafından ihlalin aynı sezon içerisinde ikinci kez tekrarı halinde, kulüp ligden ihraç edilerek bir alt lige düşürülür.”

13 Oca 2024 - 16:35 - Spor