Irak’ta Üs Bölgesindeki Çatışma: Şehit sayısı 9’a Yükseldi

Milli Bavunma Bakanlığı Sosyal Medya Hesabı X'ten yaptığı açıklamada Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşenlerin 9'a yükseldiğini söyledi. Açıklama şöyle:

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim/ Türkiye / ANKARA

Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit harekât bölgesindeki 12 Ocak 2024 tarihinde bir üsse yönelik sızma girişimi sırasında çıkan çatışmada 5 askerin şehit düştüğünü üçü ağır 8 askerin yaralandığını ilk belirlemelere göre 12 teröristin etkisiz hale getirildiği duyurmuştu.

Millî Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada (13 Ocak 2024 saat 01.44) şehit sayısının 9'a yükseldiği bildirildi.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

T.C. Millî Savunma Bakanlığı

@tcsavunma

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz. #MillîSavunmaBakanlığı

 

13 Oca 2024 - 01:50 - Gündem