Ege Yıldız'dan Çiftçiye Çifte Müjde

Temiz su en çok tarımda harcanıyor. Sebebi ise ürünü sulama sistemi. Orada da iki sistem var. Biri salma, diğeri damlama sistemi. Salma sulama ile milyonlarca M3 su buharlaşıp giderken, damlamada tam isabet sağlanıyor ve ürünün tam köküne su veriliyor. Bu da hem ürünün hızla gelişimini sağlarken, sudan da büyük tasarruf sağlıyor. Ege Yıldız damlama sisteminde verimliliği daha da artıracak yassı hortum üretmiş. Hem üretime katkı, hem de su tasarrufu sağlayan Ege Yıldız'ı kutluyoruz.

Büyütmek için resme tıklayın

Ege Yıldız yakında piyasaya süreceği yassı damla sulama borusuyla, çiftçiye, düşük maliyetle, yüksek verim vaat etti.

Ayrıca Ege Yıldız’ın FIBA Bank iş birliğiyle gerçekleştireceği “Şimdi al hasatta öde” kampanyası, çiftçilere 3 ay faizsiz kredi şansı sunacak.

Ege Yıldız'dan Çiftçiye Çifte Müjde

Üretim politikasını “Su sorumluluktur” sloganıyla gerçekleştiren, bu yolda piyasaya su kayıp ve kaçaklarını önleyecek kaliteli ürünler sunan Ege Yıldız, yeni ürünüyle çiftçimizin de yüzünü güldürecek. Plastik boru sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Ege Yıldız, tarlalara yıldız yağdıracak yeni ürünü, yassı damla sulama borusunun tanıtım toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi.

Ege Yıldız'dan Çiftçiye Çifte Müjde

Çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı toplantıda Ege Yıldız Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer, yeni piyasaya sürecekleri yassı damla sulama borusunun çiftçiye düşük maliyetle, yüksek verim getireceğini söyledi.

Ege Yıldız'dan Çiftçiye Çifte Müjde

Ege Yıldız Satış Müdürü Ahmet Tetik ise farklı et kalınlıklarıyla üretilen yassı damla sulama borularının, sıra bitkilerinden, tarla bitkilerine, seralardan sebze üretim alanlarına kadar toprağın üzerinde yetişen bütün bitki türleri için kullanılabildiğini ifade etti.

YASSI DAMLAMA HORTUMU

Ege Yıldız'dan Çiftçiye Çifte Müjde

Ege Yıldız Ziraat Teknik ve Satış Şefi Ufuk Çoban ise yaptığı sunumda piyasaya sürecekleri 17, 22 ve 25 milimetre çaplarındaki yassı damla sulama borusunun avantajlarını şöyle anlattı:

Yassı damla sulama borularının, arazi uygulamalarında, yuvarlak boru tiplere göre, çekme mesafeleri daha uzundur. Araziye uygulamada işçilik açısından düşük maliyet sağlar. Bobinlerinin uzun olmasından kaynaklı olarak, daha az ek parça gerektirir. Bu da hem sürtünmeden dolayı oluşacak basınç kayıplarını, hem de su kaçağını minimize eder. Bu sistemlerle, bitkilere uygulanan gübre, sulama suyuyla araziye rahatlıkla verilebilir. Ayrıca bu borular yüksek UV dirençlidir. Üstün tıkanma direncine sahiptir. Çünkü bu borularda nano teknolojiyle üretilen geniş filitrasyonlu damlatıcılar kullanılır.”

ŞİMDİ AL HASATTA ÖDE

Ege Yıldız'dan Çiftçiye Çifte Müjde

Ege Yıldız Genel Müdür Yardımcısı Türkan Erisev İçer ise yassı damla sulama borusunun avantajlarının yanı sıra, vahşi sulamayı terk edip, az maliyetle çok ürün sağlayan bu sisteme davet ettiği çiftçilere yapacakları kampanyanın müjdesini verdi.

İçer, FİBA Bank iş birliği ile gerçekleştirecekleri “Şimdi al, hasatta öde” kampanyasıyla, Ege Yıldız’ın yassı damlama sulama sistemini tarlasına kuracak çiftçinin, 3 ay sıfır faizli kredi kullanabileceğini söyledi.

Ege Yıldız Satış Müdürü Ahmet Tetik ise piyasaya sürecekleri yeni ürün ve bu ürüne özel ödeme kampanyasıyla tarımsal üretime destek vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

09 Oca 2024 - 12:52 - Ekonomi