Bağyurdu OSB Enerjisini Artık Güneşten Alıyor

Dünya Bankası kredisi ile ilk Güneş Enerji Santrali (GES) BAYOSB’de kuruldu

Bağyurdu OSB Enerjisini Artık Güneşten Alıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB), Yeşil OSB çerçevesinde yenilenebilir enerji yatırımlarına devam ederken, Güneş Enerji Santrali (GES) projesi de kısa sürede tamamlanarak devreye girdi. Dünya Bankası projesi kapsamında ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde hayata geçen bu proje Organize Sanayi Bölgeleri için de Türkiye’de ilk kez Bağyurdu OSB’de hayata geçti.

Bağyurdu OSB Enerjisini Artık Güneşten Alıyor

GES’in yapımına 2023 yılının son aylarında başladıklarını belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, kısa sürede tamamladıkları tesisin BAYOSB’ye 2024 yılı hediyesi olduğunu söyledi.

Yeşil OSB olarak girişimlerini sürdüren, bu anlamda sürekli yeni yatırımlar yapan BAYOSB’nin GES ile önemli bir eşiği döndüğünü dile getiren BAYOSB Başkanı Telseren, “Dünya Bankası destekli 1.6 MW gücündeki GES elektrik üretimine 2024 yılı itibariyle başladı. Bu GES ile bölgenin enerji ihtiyacını karşılamanın yanında elektrikli araç şarj istasyonumuzun da enerjisini sağlayacağız. Ülkemizin örnek gösterilen yeşil OSB’si olarak sürdürülebilir ve yeşil bir üretim anlayışını kurgulamaya, firmalarımıza bu konuda destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

07 Oca 2024 - 12:41 İzmir/ Kemalpaşa- Ekonomi