Şehit Sekin'in Adını Köyü'ndeki Kütüphane'de Yaşatıyoruz

Bugün İzmir'de Adliyeye hedef alan teröristlerle çatışmaya girip oları durduran ancak kendisi de şehit düşen Fethi Sekin'in ölüm yıldönümü. Rahmetle anıyoruz. Haber Hürriyeti Gazetesi olarak memleketini ve milletini seven başka Fethi Sekin'ler yetişsin diye Haber Hürriyeti Gazetesi olarak Adını taşıyan kütüphaneyi kendi köyünde açmıştık. Bir kez daha saygıyla anıyor şehitlerimizin ruhları şad olsun diyoruz. Bu konuda Yazar Nedim Bubik'in Hürriyet'te yer alan yazısı şöyleydi:

İZMİR’de yayın yapan Haberhürriyeti, çok önemli bir projeyi sürdürüyor, köylere kütüphane açıyor. Bu kez proje çok daha anlam kazandı. Çünkü, son kütüphaneye Şehit Polis Fethi Sekin’in adı veriliyor.

Aydınlanma Yolu'nda Sen De bir Mum Yak Projesi Yürüten www.haberhurriyeti.com Gazetesi'nin Proje hakkındaki açıklamalarında bakın neler anlatılıyor:

İZMİR İÇİN CANINI FEDA ETTİ

“Şehit Polis Fethi Sekin Kütüphanesi için...
O, İzmir için, İzmirli için canını feda etti, şehit oldu...
İzmirliler olarak ona olan vefa borcumuzu, biz de Haberhürriyeti Gazetesi olarak yaptığımız sosyal sorumluluk projesinin bir ayağını şehit polisimiz Fethi Sekin’in memleketi Elazığ, Baskil İlçesi, Doğancık Köyü’nde onun adını taşıyan bir kütüphane açarak yerine getirmek istiyoruz.
Açılış tarihi kesinleşti. 25 Mart 2017 Cumartesi.

HEMEN YAKININDA YATIYOR

Kütüphane olacak bina Doğancık Köyü Konağı’nın içinde.
Şehidiniz hemen yakınında yatıyor.
Türkiye genelinde açtığımız 27’nci Atatürk Çocukları Kütüphanesi olacak, bu kütüphane...
Tam adı da ‘Atatürk Çocukları Şehit Polis Fethi Sekin Kütüphanesi.’
Her yaşa uygun, her tür kitabın olduğu 4 bin kitap olacak kütüphanede.
Ve her zaman olduğu gibi yine duyarlı insanlarımızın bağışladığı kitaplarla oluşacak bu kütüphane.
Türkiye’nin pek çok ilinden yaptığımız bu çalışma için kitaplar gelmeye başladı bile.
Siz de gerek Fethi Sekin adına açacağımız kütüphane için gerekse bundan sonra açacağımız Atatürk Çocukları Kütüphaneleri için kitap bağışlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NE TÜR KİTAPLAR GEREKLİ

Başta ATATÜRK kitapları, çocuk kitapları, yerli ve yabancı yazarların romanları, araştırma - inceleme kitapları, kişisel gelişim kitapları, sağlık kitapları, dil bilim kitapları, edebiyat - sanat dergileri, national geographic - atlas tarzı dergiler, TÜBİTAK kitapları...

KİTAPLARI NEREYE GÖNDERECEKSİNİZ

İzmir içinde iseniz telefon etmeniz yeterli. Gelip alabiliriz.
İzmir dışından merkezimize kendi olanaklarınızla kargo ile gönderebilirsiniz. PTT Kargo kitap gönderilerine % 50 indirim yapmaktadır.
Adresimiz: HABERHÜRRİYETİ - 11 / 2 Sokak No: 18 / A Üçkuyular / KARABAĞLAR – İZMİR

Not: Fethi Sekin'in adını yaşatmak için ilk olarak Haber Hürriyeti Gazetesi olarak atılan adım daha sonra çığ gibi büyüdü. Okullara adı verilip adına İzmir'de park ve Büst yapıldı. Bizim kurduğumuz ilk Fethi Sekin Kütüphanesi 2017'den beri Köyü'nde öğrencilerin bilgiye ulaşmaları için hizmet vermeye devam ediyor. Doğancık Köyü’ndeki öğrencilerin yolunu aydınlatıyor... Işıklar içinde uyu Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin.

05 Oca 2024 - 12:44 İzmir/ Bayrakli- Gündem