Interpol'un Aradığı 56 Kişi Türkiye'de Yakalandı

Interpol'un kırmızı bülten ve "acil yakalama masajı" ile aradığı 56 kişi Türkiye'de yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 11 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-28 operasyonlarına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

Interpol'un Aradığı 56 Kişi Türkiye'de Yakalandı
Video için play'e tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Türkiye / ANKARA

Interpol'un kırmızı bülten ve "acil yakalama masajı" ile aradığı 56 kişi Türkiye'de yakalandı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 11 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-28 operasyonlarına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

Yerlikaya, şunları kaydetti:

"EGM İstihbarat Başkanlığı Koordinasyonunda, İnterpol-Europol Daire Başkanlığı ve KOM Başkanlığının yaptığı çalışmalar sonrasında il Emniyet Müdürlüklerimizce, İstanbul, Antalya, Sakarya, Bolu, Çanakkale, Eskişehir, İzmir, Manisa, Muğla, Şanlıurfa ve Yalova olmak üzere 1️1 ilde ABD, Almanya, Azerbaycan, BAE, Belarus, Fas, Filistin, Hindistan, İsrail, İran, Katar, Kazakistan, Moldova, Özbekistan, Rusya, Suudi Arabistan, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 18 ülke tarafından haklarında Interpol’ün 'kırmızı bülten' ve 'difüzyon mesajı (acil yakalama mesajı)  arama kaydı olan 5️6 şahsa Kafes-28 operasyonları düzenledi.

Operasyonda yakalanan şahısların suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama, saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edilmişti. 

İnterpol tarafından aranan ve Emniyetimizin yaptığı titiz incelemelerden sonra ülkemizde olduğu belirlenen 56 kişinin tamamı yakalandı. Emniyet güçlerimiz taramalarına devam ediyor." 

03 Oca 2024 - 12:20 İzmir- 3. Sayfa