Milli Piyango'da Büyük İkramiye Açıklaması

'Milli Piyango yılbaşı ikramiyesinin Kolombiya'da bir kişiye çıktığına' ilişkin iddialara" üzerine, Demirören Holding'ten açıklama yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim /Türkiye / İSTANBUL

Milli Piyango talihlisinin İstanbul'da yaşayan ve Türk vatandaşı bir şahıs olduğu açıklandı. 

Milli Piyango'da Büyük İkramiye Açıklaması

Demirören Holding'ten yapılan açıklamada, "Bazı haber mecraları ve sosyal medya kanallarında 'Milli Piyango yılbaşı ikramiyesinin Kolombiya'da bir kişiye çıktığına' ilişkin iddialara" yer verildiği hatırlatıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"31 Aralık Pazar akşamı gerçekleştirilen Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon TL'lik büyük ikramiye Milli Piyango Online üzerinden alınan bir tam bilete isabet etmiştir. Büyük ikramiyeyi kazanan talihli İstanbul'da ikamet etmekte olup, 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. 

Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca talihlinin rızası olmadan kendisiyle alakalı daha fazla bilgiye yer verilememekte olup, “İkramiyenin Kolombiya’ya çıktığı” iddiası tamamıyla asılsız ve gerçek dışıdır.

Milli Piyango Online'da üyelik kaydı yapılabilmesi için T.C. kimlik numarası verisinin girilmesi yasal olarak zorunludur. Bu bilgi, MERNİS (Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi) üzerinden teyit edildikten sonra üyelik açılabilmektedir. Ayrıca ülkemizdeki mevcut yasal düzenlemeler gereği, üyelerin oyun oynayabilmeleri ve ikramiye ödemesi alabilmeleri için mutlaka Türkiye bankalarında hesap sahibi olmaları gerekmektedir. İkramiye ödemeleri de üyelerin Türkiye’de bulunan kişisel banka hesaplarına yapılmaktadır.

Sosyal medyada gerçek kimliklerini gizleyerek anonim olarak paylaşım yapan bazı hesaplardan başlatılan bu asılsız iddiaların ve spekülasyonların, bir siyasi partinin genel başkan yardımcılığı görevini yürüten bir şahıs tarafından, gerçekliği araştırılmadan kamuoyu açıklamasına konu yapılması ise son derece üzücüdür.

Sosyal medyada kurumumuza yönelik üretilen asılsız iddialara itibar edilmemesini, dezenformasyon üreten ve yayan kişilere karşı hukuki süreç başlattığımızı kamuoyuna önemle duyururuz."

02 Oca 2024 - 17:20 İstanbul- Gündem