Eski Otogar Kahvesi Gençler İçin Kitap Kafe Olacak

Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı Mehmet Eriş, 2024 yılına heyecan verici projelerle giriş yapıyor. Şehirdeki eski otogarda bulunan garaj kahvesini düzenleten Başkan Eriş,"Burası yeni konseptle düzenlenip, gençlere hitap edecek kitap kafe'ye dönüştürülecek" dedi.

Ödemiş Belediyesi, 2024 yılına heyecan verici projelerle giriş yapıyor. Şehirdeki eski otogarda bulunan garaj kahvesi, yeni bir konseptle gençlere hitap ederek kitap kafe olarak faaliyet gösterecek. Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı Mehmet Eriş, kitap kafenin öğrenciler için huzurlu bir ders çalışma ortamı sunacak bir kütüphane olacağını vurguladı.

Eski Otogar Kahvesi Gençler İçin Kitap Kafe Olacak

Uzun yıllar garaj kahvesi olarak kullanılan mülkiyet, Ödemiş Belediyesi tarafından devralındıktan sonra kitap kafe konseptiyle tekrar hayat bulacak. Belediye Başkan Yardımcısı Bihter Aka ile birlikte yapılan incelemelerde konuşan Başkan Mehmet Eriş, öğrencilerin ders çalışma ve sınav hazırlık süreçlerine katkı sağlayacak yeni bir adres kazandıracaklarını açıkladı.

Eski Otogar Kahvesi Gençler İçin Kitap Kafe Olacak

Eriş, projenin tarihi garaj kahvesine uygun şekilde düzenlemeler içereceğini ifade ederek, "Koruma kapsamında olan bu alanda, çocuklarımız ve gençlerimiz için kütüphane veya kitap kafe olarak düzenleme yapacağız. Koruma Kurulu’nun kararları doğrultusunda bu mekan, eğitim yılı ikinci yarısında hizmete girecek" dedi.

Eski Otogar Kahvesi Gençler İçin Kitap Kafe Olacak

Eski otogarın merkezi konumda bulunduğunu ve öğrencilerin ulaşımının kolay olduğunu belirten Eriş, ayrıca kırsal mahallelerden gelen araçların buradan geçtiğini ve Belediye Kız Öğrenci Konuk Evi'nin yakın olduğunu söyledi. Kitap kafenin 24 saat açık olacağını ve gençlerin taleplerine kulak verdiklerini vurgulayan Eriş, "Ödemiş’in kalbinin attığı bu noktayı, gençlerimizin ders çalışabileceği canlı bir mekan haline getireceğiz. Ödemişimize şimdiden hayırlı olsun" dedi.

02 Oca 2024 - 16:24 İzmir/ Ödemiş- Belediye