Ünlülerin Dekolte Partisi Ortalığı Karıştırdı

18 milyon Instagram takipçisiyle Rusya'nın en popüler insanlarından biri olan TV sunucusu ve aktris Anastasia Ivleeva'nın Moskova'daki bir gece kulübünde "neredeyse çıplak" kıyafet kurallarının belirlendiği bir partiye ev sahipliği yapmasının ardından fotoğrafların sosyal medyaya sızması büyük tepki topladı.

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim / Rusya / Moskova

Rusya'nın ünlüleri uzun zamandır çapkınlıklarıyla gündeme geliyordu, ancak yakın zamanda düzenlenen bir parti görünmez bir çizgiyi aştı ve büyük bir skandala yol açtı. 

Bir pop yıldızı hapse girerken, diğer birkaçı da kamuoyundan özür diledi ve ardından açılan davada bir servet tazminat talep edildi.

Skandal, 18 milyon Instagram takipçisiyle Rusya'nın en popüler insanlarından biri olan TV sunucusu ve aktris Anastasia Ivleeva'nın Moskova'daki bir gece kulübünde "neredeyse çıplak" kıyafet kurallarının belirlendiği bir partiye ev sahipliği yapmasının ardından patlak verdi.

Kısa bir süre sonra, partiden fotoğraflar sosyal medyada dolaşmaya başladı. Muhafazakâr yasa koyucular, blog yazarları ve diğerleri, görüntülerin savaşa girmiş bir ülke için yakışıksız, hatta vatanseverlik dışı olduğunu iddia ederek bir eleştiri fırtınası başlattı.

Eleştirilerin bir kısmı, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Batı'yı "geleneksel değerlerin" altını oymaya çalışmakla suçladığı ve Rusya'nın Ukrayna'daki savaşıyla yoğunlaşan milliyetçiliğin ortasında Rusya'daki şiddetli muhafazakâr duyguları yansıtıyordu.

Daha fazla internet kısıtlamasını savunan Kremlin'e bağlı bir grubun lideri olan Yekaterina Mizulina, mesajlaşma uygulaması Telegram'da "Bu tür hangout'lar devletin izlediği tüm politikanın ayağına sıkılan bir kurşun" diye yazdı.

Bir zamanlar ABD'de "kayıtsız Rus ajanı" olmaktan hapsedilen bir parlamento üyesi olan Maria Butina, polisi partinin Rusya'nın LGBTQ+ "propagandasını" yaymayı yasaklayan yasalarını ihlal edip etmediğini araştırmaya çağırdı. Rusya'nın yüksek mahkemesi Kasım ayında LGBTQ+ "hareketinin" aşırıcılık teşkil ettiğine karar vermişti.

Partiden iki gün sonra, yasal adı Nikolai Vasilyev olan Vacio, küçük holiganlık suçundan 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ve ülkenin 'eşcinsel propaganda' yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle yaklaşık 2000 ABD Doları para cezasına mahkûm edildi. 

Tazminat davası açıldı

Rus medyası 20 kadar kişinin Ivleeva aleyhine 1 milyar rublelik (11 milyon dolar) toplu dava açtığını ve parti fotoğraflarını gördükleri için manevi zarara uğradıklarını iddia ettiklerini bildirdi.

Dava tazminatların Ukrayna'da savaşan askerleri destekleyen bir fona ödenmesini talep ediyor. Davanın duruşmaları Ocak ayı gibi başlayacak, ancak rutin olarak devletin izinden giden bir mahkeme sisteminde bile davanın nasıl sonuçlanacağı belirsizliğini koruyor.

Avukat Yulia Fedotova news.ru portalına yaptığı açıklamada, "İnsanlar yarı çıplak, çıplak ya da tanga üzerine kapitone ceketlerle toplanabilir... 'Toplumsal olarak onaylanmıyor' demek 'yasadışı' demek değildir" dedi.

Özür mesajları

Öfkenin ardından, Rusya'nın en büyük pop kültürü figürlerinden bazıları, partiye katıldıkları için af dileyen kamuoyu açıklamaları yayınladı.

Gösterişli kostümleriyle tanınan şarkıcı Philipp Kirkorov, "Her insanın hayatında yanlış kapıdan girdiği anlar vardır" dedi. Bir video açıklamasında, kendisinin ve diğer ünlülerin "bu zor zamanda, bir kahramanlık zamanında" etkinliklerini dikkatle seçmeleri gerektiğini söyledi.

2018'de başkan adayı olan sosyetik ve gazeteci Ksenia Sobchak ise "görünüşümden rahatsız olan olduysa, bunun için özür dilerim. Ülkemi seviyorum, ben Rusya'da çalışan bir gazeteciyim" dedi. 

PARTİ FOTOĞRAFLARINA YORUMLAR (Instagram)

NE DEDİLER?

ksutsy
Size çok teşekkür ederim ! Sizin örneğinizle çocuklarıma kötülüğün, ahlaksızlığın, iğrençliğin, şerefsizliğin, nankörlüğün, ihanetin ne olduğunu gösterebilirim!

nataliya_nv
Ünlülerimiz, Batılıların neden çıplaklaşabileceğine, Rusların neden olmayacağına dair haksızlığa uğruyorlar. Cevap basit: çıplaklık güzel olabilir, belki de kaba olabilir. İnsanlar iffetli değildir, ancak anın ilgisizliğini ve tatsızlığını hissederler.

promstroyservice
Aferin Ivleeva, toplumdaki tüm ahlaksız kişiliklerin yüzlerini topladı. Şimdi sadece doğru kararı vermek, vatandaşlıklarını mahrum etmek ve sevdikleri İsrail'e sınır dışı etmek ya da askerlere çorba pişirmek için kendi başlarına göndermek için geriye kalanlar var

alinamalina_inst
Bana öyle geliyor ki bu partide kalabalığın içinde durmak yeterli ve hepsi bu-frengi çoktan aldı

yulya_pravda
Bana iyi insanları açıklayın, bu parti formatından kimin hoşlanacağını kim bilebilir? Kafalarına ne oldu, ya da daha doğrusu kafalarında ne var

dmitry_moscow_1
Umarım seni hapse atarlar, her yerde seni yasaklarlar ve göstermeyi bırakırlar, bu partideki tüm misafirlerin aynı kaderi diliyorum!Sen kim olduğunu sanıyorsun?Utanıyorum ve utanıyorum!

i.ogaryov
Evet, 1 kanalında Valera Leontiev'i ağlarda ve Şurada külotlu olarak gösterdiler ve bir şekilde herkes şarkı söyleyip alkışladılar ve burada kapalı partilerin fotoğraflarını yayınladılar ve hepsi bu kadardı...

sabishanagieva
Hiçbir şeyi anlayamıyorum, değil mi? Neden hepinizi bu kadar bombalıyorsunuz??? Parti kapalı, beğenmedim bakma . Bu sizi gerçekten bu kadar endişelendiriyor mu? Ülkede neler olup bittiğinin farkında mısınız hiç? Bir sebepten dolayı Rusya'da ve bir yerlerde yurtdışında büyük paralar, cinayetler, tecavüzler, canlılık için tedavi edilemeyen bir sürü hasta çocuk! Annem içmeye gitti, kızı 3 yaşında, 7 gün evde yalnız başına öldü, sonunda çamaşır deterjanı bile yedi. Sadece dikkat eden kimsenin umursamadığı gerçek dışı durumların sayısı!!! Orada ne yaptıkları, kapalı bir partide ve ne giydikleri umurumda değil. Çok saçma görünüyorlar .

jalrina
Milyonlarca dolar harcandı, ama her şey nasıl ucuz ve sefil görünüyor!!

svettik19
Kirkorov ülkeyi ve çocuklarını utandırıyor

29 Ara 2023 - 13:08 - Yaşam