Teröristlerin Barınma Yerleri İmha Edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kahramanlar-35 operasyonlarına ilişkin ayrıntıları açıkladı. On ilin kırsal alanlarında düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütünce (BTÖ) sığınma ve barınma alanı olarak kullanılan mağaralar imha edildi. 

Teröristlerin Barınma Yerleri İmha Edildi
Video için play'e tıklayın

Süfyan Kızılarslan / Ajans Bizim
Türkiye / ANKARA

On ilin kırsal alanlarında düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütünce (BTÖ) sığınma ve barınma alanı olarak kullanılan mağaralar imha edildi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kahramanlar-35 operasyonlarına ilişkin ayrıntıları açıkladı. 

Jandarma ve polis ekiplerinde Gümüşhane, Hatay, Siirt, Şırnak, Hakkâri, Diyarbakır, Tunceli, Kahramanmaraş, Mardin ve Batman illerin kırsal alanlarında düzenlenen operasyonlarda 1️39 tim ve 1️.812 jandarma personeli yer aldı.  J-SİHA ATAK helikopterlerinin desteği ile mağara ve sığınaklara yönelik operasyonlarda 5️8 barınma alanı imha edildi

Operasyonlar Kürtün, Dörtyol, Belen, Payas, Baykan, Şırnak-Merkez, Gabar, Silopi, Çukurca, Dicle, Ovacık, Bestler-Dereler, Silvan, Ergani, Elbistan, Savur, Betüşşebap ve Gercüş kırsalında yapıldı. 

Operasyonlarda 15 kg patlayıcı madde, 20 kg amonyum nitrat, 58 adet fünye, (Patlayıcı maddelere yerleştirmek üzere), 10 adet M-16 piyade tüfeği, 2 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet mavzer tüfeği, 1 adet 105 mm OBÜS mühimmatı, 1 adet 120 mm top mühimmatı, 1 lav silahı, 15 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 13 adet anti-tank mühimmatı, 19 adet el yapımı patlayıcı (EYP), 10 adet el bombası, 168 adet pil, 1,568 adet çeşitli cinste ve ebatta mühimmat, 41 adet tüp, 300 metre EYP düzeneğinde kullanılan elektrik kablosu, çok sayıda mutfak, sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Yerlikaya, "Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek" dedi.

Teröristlerin Barınma Yerleri İmha Edildi

24 Ara 2023 - 12:46 - 3. Sayfa