MHP'nin Saldalye Sayısı 49'a Düştü

"Yerel Seçimlerde Kocaeli bölgesinde MHP'ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler" diyen MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'ya Devlet Bahçeli'den tepki gelmişti. Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir!" ifadelerini kullanmıştı. Bu çıkıştan sonra Saffet Sancaklı sosyal medyadan paylaşım yapıp partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Demokrasi için TDK'da, "Demokrasi, vatandaşların ya da üyelerin, devlet veya organizasyon politikasını şekillendirme konusunda eşit hakka sahip olduğu bir yönetim şeklidir" yazıyor.

Yazıyor ama, demokrasinin kalesi olması gereken partilerin demokrasiye ne kadar inandıkları, maalesef sözde kalıyor.

Yine demokrasi konusunda bir kötü not daha alındı.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, yerel seçim konusunda düşüncelerini açıkladı diye Bahçeli'nin tepkisini çekti. "Yerel Seçimlerde Kocaeli bölgesinde MHP'ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler" diyen MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'ya Devlet Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir!" ifadelerini kullanmıştı. Bu çıkıştan sonra Saffet Sancaklı sosyal medyadan paylaşım yapıp partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sancaklı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum.

Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım."

Sancaklı'nın istifasıyla MHP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 49'a düştü, bağımsız milletvekillerinin sayısı ise dörde yükseldi. 

Semih Yalçın duyurmuştu

Sancaklı'nın partiden istifasının istendiğini Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın duyurmuştu. 

Yalçın, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklamasına yer vermişti. 10 Ara 2023 - 15:48 Kocaeli- Siyaset